Zöld Energia
1000 napelemes háztartás alkotja a jövő energiatárolóját? Floridában igen!

Ez már a második ilyen beruházás az Amerikai Egyesült Államokban.
A floridai Cortezben lévő Hunters Point közösségben valósítja meg második napelemes befektetését a sonnen GmbH. A projekt keretében minden egyes helyi házba fotovoltaikus rendszert, továbbá energiatároló egységet és Google Home vezérlést telepítenek. A program első szakaszában 148, míg a második szakaszában 720 otthont alakítanak ki. A kezdeményezés során a sonnen GmbH együttműködik a fenntartható épületeket tervező Pearl Homes amerikai céggel. Az otthonokba beszerelt eszközök között vannak még intelligens termosztátok és kifejezetten az elektromos járművekhez kialakított részek is. A házvezérlő rendszer segítségével beállíthatók, működtethetők és felügyelhetők például a hűtőszekrények, a mosógépek és a kávéfőzők. Ráadásul a sonnen közösségi platformja segítségével az egyes otthonok összeköthetők, így a fel nem használt árammennyiséget is megoszthatják egymással. Ezáltal a teljes közösség energiaszükséglete kielégíthető a helyben megtermelt árammal, ráadásul a szén-dioxid-kibocsátás is nullára redukálható. A 870 háztartás összesen 9 MWh tárolókapacitással fog rendelkezni, míg a napelemek összteljesítménye 7,2 megawatt lesz. Christoph Ostermann, a sonnen GmbH vezérigazgatója elmondta, hogy Florida partjai az olyan környékek közé tartoznak, amelyeknél különösen megfigyelhetők a klímaváltozás és annak hatásai. Ezért is örülnek annak, hogy ebben a projektben a Pearl Homes a partnerük, s megvalósíthatják a tiszta és megfizethető energiával kapcsolatos közös víziójukat. Emellett pedig bemutathatják, hogy milyen lehet napjainkban a környezet- és éghajlatbarát élet.
Az intelligens lakásmenedzsmentnek köszönhetően minden egyes házban úgy állítható be az energiafogyasztás és -termelés, hogy a regionális áramhálózatot a csúcsidőszakban tehermentesítse, részben a saját felhasználás, részben az áramrendszerbe való visszatáplálás útján. Amikor sok áram keletkezik, például délben, akkor pedig a megtermelt áram eltárolható vagy automatikusan átirányítható a klímaberendezések működtetésére. A felszerelt energiatároló egységnek köszönhetően minden otthon képes átvészelni a hosszabb áramszüneteket is, ami ebben a hurrikánok által gyakran veszélyeztetett régióban különösen fontos. Ehhez társul még az is, hogy az épületeket kifejezetten úgy építik meg, hogy ellenálljanak az erős széllökéseknek.
A sonnen GmbH már tavaly létrehozta az első napelemes közösséget Arizonában. Akkor a Mandalay Homes cég segítségével épített fel 2900 házat, amelyeket szintén fotovoltaikus és energiatároló rendszerrel szereltek fel, s szintén csatlakozhatnak a sonnen közösségi platformjához.
forrás: alternativenergia.hu

Zöld Energia
Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!
Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.
A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.
A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.
Kép: Reference Factory.H2
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás óta
Híd épülhet a Balaton fölé, kezdődik az építkezés!
-
Zöld Energia5 nap telt el a létrehozás óta
Betáplálási lehetőség nyílik meg a napelemes háztartásoknak!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Nem erre számítottak a napelemek vizsgálatakor a kutatók!
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta
Olcsó napelemek, amelyeket a kerítésre is telepíthetünk!
-
Zöldinfó8 óra telt el a létrehozás óta
Jó hírt kapott, aki napelemet telepítene állami támogatással!
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés