Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

1000 napelemes háztartás alkotja a jövő energiatárolóját? Floridában igen!

Létrehozva:

|

Ez már a második ilyen beruházás az Amerikai Egyesült Államokban.

A floridai Cortezben lévő Hunters Point közösségben valósítja meg második napelemes befektetését a sonnen GmbH. A projekt keretében minden egyes helyi házba fotovoltaikus rendszert, továbbá energiatároló egységet és Google Home vezérlést telepítenek. A program első szakaszában 148, míg a második szakaszában 720 otthont alakítanak ki. A kezdeményezés során a sonnen GmbH együttműködik a fenntartható épületeket tervező Pearl Homes amerikai céggel. Az otthonokba beszerelt eszközök között vannak még intelligens termosztátok és kifejezetten az elektromos járművekhez kialakított részek is. A házvezérlő rendszer segítségével beállíthatók, működtethetők és felügyelhetők például a hűtőszekrények, a mosógépek és a kávéfőzők. Ráadásul a sonnen közösségi platformja segítségével az egyes otthonok összeköthetők, így a fel nem használt árammennyiséget is megoszthatják egymással. Ezáltal a teljes közösség energiaszükséglete kielégíthető a helyben megtermelt árammal, ráadásul a szén-dioxid-kibocsátás is nullára redukálható. A 870 háztartás összesen 9 MWh tárolókapacitással fog rendelkezni, míg a napelemek összteljesítménye 7,2 megawatt lesz. Christoph Ostermann, a sonnen GmbH vezérigazgatója elmondta, hogy Florida partjai az olyan környékek közé tartoznak, amelyeknél különösen megfigyelhetők a klímaváltozás és annak hatásai. Ezért is örülnek annak, hogy ebben a projektben a Pearl Homes a partnerük, s megvalósíthatják a tiszta és megfizethető energiával kapcsolatos közös víziójukat. Emellett pedig bemutathatják, hogy milyen lehet napjainkban a környezet- és éghajlatbarát élet.

Az intelligens lakásmenedzsmentnek köszönhetően minden egyes házban úgy állítható be az energiafogyasztás és -termelés, hogy a regionális áramhálózatot a csúcsidőszakban tehermentesítse, részben a saját felhasználás, részben az áramrendszerbe való visszatáplálás útján. Amikor sok áram keletkezik, például délben, akkor pedig a megtermelt áram eltárolható vagy automatikusan átirányítható a klímaberendezések működtetésére. A felszerelt energiatároló egységnek köszönhetően minden otthon képes átvészelni a hosszabb áramszüneteket is, ami ebben a hurrikánok által gyakran veszélyeztetett régióban különösen fontos. Ehhez társul még az is, hogy az épületeket kifejezetten úgy építik meg, hogy ellenálljanak az erős széllökéseknek.

A sonnen GmbH már tavaly létrehozta az első napelemes közösséget Arizonában. Akkor a Mandalay Homes cég segítségével épített fel 2900 házat, amelyeket szintén fotovoltaikus és energiatároló rendszerrel szereltek fel, s szintén csatlakozhatnak a sonnen közösségi platformjához.

forrás: alternativenergia.hu 

Advertisement

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!