Zöld Energia
1000 napelemes háztartás alkotja a jövő energiatárolóját? Floridában igen!

Ez már a második ilyen beruházás az Amerikai Egyesült Államokban.
A floridai Cortezben lévő Hunters Point közösségben valósítja meg második napelemes befektetését a sonnen GmbH. A projekt keretében minden egyes helyi házba fotovoltaikus rendszert, továbbá energiatároló egységet és Google Home vezérlést telepítenek. A program első szakaszában 148, míg a második szakaszában 720 otthont alakítanak ki. A kezdeményezés során a sonnen GmbH együttműködik a fenntartható épületeket tervező Pearl Homes amerikai céggel. Az otthonokba beszerelt eszközök között vannak még intelligens termosztátok és kifejezetten az elektromos járművekhez kialakított részek is. A házvezérlő rendszer segítségével beállíthatók, működtethetők és felügyelhetők például a hűtőszekrények, a mosógépek és a kávéfőzők. Ráadásul a sonnen közösségi platformja segítségével az egyes otthonok összeköthetők, így a fel nem használt árammennyiséget is megoszthatják egymással. Ezáltal a teljes közösség energiaszükséglete kielégíthető a helyben megtermelt árammal, ráadásul a szén-dioxid-kibocsátás is nullára redukálható. A 870 háztartás összesen 9 MWh tárolókapacitással fog rendelkezni, míg a napelemek összteljesítménye 7,2 megawatt lesz. Christoph Ostermann, a sonnen GmbH vezérigazgatója elmondta, hogy Florida partjai az olyan környékek közé tartoznak, amelyeknél különösen megfigyelhetők a klímaváltozás és annak hatásai. Ezért is örülnek annak, hogy ebben a projektben a Pearl Homes a partnerük, s megvalósíthatják a tiszta és megfizethető energiával kapcsolatos közös víziójukat. Emellett pedig bemutathatják, hogy milyen lehet napjainkban a környezet- és éghajlatbarát élet.
Az intelligens lakásmenedzsmentnek köszönhetően minden egyes házban úgy állítható be az energiafogyasztás és -termelés, hogy a regionális áramhálózatot a csúcsidőszakban tehermentesítse, részben a saját felhasználás, részben az áramrendszerbe való visszatáplálás útján. Amikor sok áram keletkezik, például délben, akkor pedig a megtermelt áram eltárolható vagy automatikusan átirányítható a klímaberendezések működtetésére. A felszerelt energiatároló egységnek köszönhetően minden otthon képes átvészelni a hosszabb áramszüneteket is, ami ebben a hurrikánok által gyakran veszélyeztetett régióban különösen fontos. Ehhez társul még az is, hogy az épületeket kifejezetten úgy építik meg, hogy ellenálljanak az erős széllökéseknek.
A sonnen GmbH már tavaly létrehozta az első napelemes közösséget Arizonában. Akkor a Mandalay Homes cég segítségével épített fel 2900 házat, amelyeket szintén fotovoltaikus és energiatároló rendszerrel szereltek fel, s szintén csatlakozhatnak a sonnen közösségi platformjához.
forrás: alternativenergia.hu

Zöld Energia
Itt az öngyógyító napelem
A Solestial napelemes cellái tíz éven át keringtek az űrben egy teszt során.

A francia Alternatívenergia- és Atomenergia-ügyi Bizottság (CEA) megerősítette, hogy az arizonai székhelyű Solestial kifejezetten űri körülményekre gyártott fotovoltaikus cellái képesek a sugárzás okozta károsodások helyreállítására – számol be a PV Magazine. A tesztek alátámasztották, hogy a szilíciumcellák a sugárzás miatti károkat napfényben, 90 Celsius-fokos hőmérsékleten hatékonyan állítják helyre.
Az anyagtudományban az utólagos hőkezelés lényege, hogy lassú hűtéssel kezelik az anyag belső feszültségeit. A Solestial szilícium napelemcelláinak nyitott áramköri feszültsége mindössze 4 százalékkal csökkent, miután tíz évig alacsony Föld körüli pályán voltak kitéve a sugárzásnak. Az automatikus hőkezelés 90 Celsius-fokon zajlott, a vállalat szerint 20 mikron vastagságú cellái több mint 20 százalékos hatékonyságot mutattak.
A cégnél úgy vélik, a tesztek bizonyították az öngyógyító napelemek megvalósíthatóságát a sugárzás okozta degradáció jelentős csökkentése mellett. Ez különösen fontos szempont az űrbe telepített napelemek esetében, amelyeket komoly behatás ér, és amelyeknél hosszú távú működésre van szükség. A Solestial szerint a technológia komoly előnye, hogy szilíciumalapú, míg sok más, az űrben használt napelem gyakran ritkább vagy drágább anyagokból készül.
„A szilíciumban a sugárzás okozta károsodások kezelése magas, például 200 és 250 Celsius-fok közötti hőmérsékleten egyszerűen elvégezhető, de ez nem hasznos az űrben történő alkalmazáskor, hiszen ilyen hőmérsékletet ritkán vagy egyáltalán nem tapasztalni ebben a környezetben” – mondta Romain Cariou, a CEA szakértője. Mint hozzátette, a Solestial cellái a sugárzáshoz köthető károsodást az űrben lévő napelemek normál üzemi hőmérsékletén is képesek gyógyítani, ilyen technológia jelenleg nem érhető el a piacon.
„Várjuk az elkövetkező hónapokban a CEA-val közösen elvégzett további vizsgálatokat, hogy még alacsonyabb hőmérsékleten validáljuk az eredményeket” – nyilatkozta Stanislau Herasimenka, a Solestial vezérigazgatója. „Izgatottan várjuk, hogy megmutathassuk az űriparnak a Solestial ultravékony szilícium napelemeinek és burkolatainak számtalan előnyét” – tette hozzá.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
WMO: ötven év alatt több mint kétmillióan haltak meg a szélsőséges időjárási, éghajlati és vízzel kapcsolatos katasztrófákban
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Elegáns napelemes cserepet mutattak be
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás óta
Terepmotorosok veszélyeztetik a természetvédelmi területeket Erdély több megyéjében
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Áder János: az alapvető erőforrásokkal bánunk a legfelelőtlenebb módon
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Árcsökkentésre készül több mint 150 német energiaszolgáltató
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés