Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

A finn Rauli cég napelemes tartószerkezet kalkulátort fejlesztett cégek számára

Létrehozva:

|

A napelemek telepítése kivitelezői oldalon nem mindig könnyű, az egyik nagy kihívást a tartószerkezet rögzítése, kiépítése okozza. Ebben segíthetnek a finn Rauli termékei: a cég kifejezetten egyszerűen felszerelhető konzolokat gyárt a panelek számára. A tartószerkezetek nemcsak a szakemberek számára hasznosak, hanem tartósságukkal, biztonságosságukkal és megjelenésükkel az ügyfelek tetszését is elnyerik. A Rauli termékei ma már Európa-szerte, többek között Magyarországon is kaphatóak. A vállalat innovatív megoldásai jelentősen felgyorsíthatják a panelek telepítését, a cégnél pedig folyamatosan azon dolgoznak, hogy még tovább bővítsék a kínálatot, így egyszerűsítve le a beruházások megvalósítását. A fejlesztések egyik legújabb lépéseként a Rauli 2023-ban mutatta be a Rauli APP-ot, amelyet kifejezetten telepítők számára hoztak létre a hatékonyság növelése érdekében. A kalkulátor segítségével a szakemberek még gyorsabban dolgozhatnak, javítva az ügyfélélményt.

A Rauli termékei átfogó terhelési teszteken estek át, igen ellenállóak az Európában tapasztalható időjárási viszonyokkal szemben, még az erős szelekkel és a komolyabb hóterheléssel is megbirkóznak. Ennek ellenére fontos, hogy a telepítés előtt a szakértők pontosan felmérjék, milyen típusú rendszerre van szükség, már csak költséghatékonyság szempontjából is. Ebben jelent komoly segítséget a Rauli APP: az alkalmazás képes felmérni a helyi szabványokat, a koordináta alapú szél- és hóterhelési adatokat, majd ezen információkat felhasználva meghatározza, mennyi elem kell ahhoz, hogy az adott területen biztonságos és stabil legyen a tervezett szerkezet.

Rauli APP napelemes tartószerkezet kalkulátor

A problémamentes telepítést támogató Rauli APP kiváló eszköz a kiskereskedők számára, az alkalmazásban az érintett helyszín külső méretei is ellenőrizhetőek. A kalkulátor révén átfogó jelentés is készíthető az ügyfél számára, ebben az alkatrészek mennyisége mellett a szél- és hóterhelés alapját jelentő szabványokat is ismertetni lehet. Igény szerint természetesen a telepítés komolyabb terheléssel is kiépíthető, ezzel tovább mérsékelhető a tetőszerkezetre és cserepekre nehezedő nyomás.

Zöld Energia

Okos napelemek a földeken: ígéretes irányt mutat egy friss kutatás

Az agrofotovoltaikus létesítményekben egyszerre termesztenek növényeket és termelnek energiát, ám nagyon nem mindegy, hogy a fény miként oszlik meg a két tevékenység között.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A németországi Fraunhofer Institut für Solare Energiesysteme ISE (Fraunhofer ISE) csapata olyan stratégiákat elemzett, amelyekkel agrofotovoltaikus létesítményekben egyensúlyozzák ki a növények és napelemek közötti fény eloszlását – számol be a PV Magazine. A kutatók arra jutottak, hogy a vízszintes egytengelyes nyomkövető rendszerek (HSAT) segíthetnek a terméskiesés csökkentésében. A kutatók a délnyugat-németországi Nussbachban található almaültetvényekre esettanulmány adatait felhasználva végeztek szimulációkat az APyV segítségével. Ez egy olyan eszköz, amely fejlett sugárkövetési technikákat használ annak felmérésére, hogy a napelemek elhelyezése miként befolyásolja a növények fényellátottságát. A rendszer képes automatizálni az agrofotovoltaikus létesítmény tervezési optimalizálását a kulcsfontosságú mutatók alapján, figyelembe véve a különböző terményeket.

A csapat megállapította, hogy a napelemek testre szabott vezérlése az almafák számára szükséges fény 91%-át biztosította az év folyamán, ez viszont a napelemes termelés 20%-os csökkenéséhez vezetett. „Tanulmányunk azt mutatja, hogy a napenergia és a mezőgazdaság kombinációja javítható olyan intelligens fotovoltaikus követőkkel, amelyek az időjárási viszonyok, a terménytípusok és azok növekedési szakaszai alapján állítják be a napelemek helyzetét” – nyilatkozta Maddelena Bruno, a tanulmány egyik szerzője. „Ez a megközelítés optimális egyensúlyt biztosít a fotoszintézishez rendelkezésre és a villamosenergia-termeléshez rendelkezésre álló fény között” – tette hozzá.

A szakértők szerint voltak olyan időszakok, amikor az almafák fényigénye nem teljesült maradéktalanul, ez pedig rávilágít a terményalapú optimalizálás korlátaira. A kutatók úgy vélik, hogy a meghatározott korlátok ellenére a tanulmány erős alapot teremt a jövőbeli, már folyamatban lévő vizsgálatokhoz. A panelek pozícionálásának hatékony ellenőrzése segíthet megőrizni a mezőgazdasági hozamot.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák