Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Ez lenne a legegyszerűbben felszerelhető napelem?

A DualSun könnyen telepíthető, plug-and-play napelemes rendszereket fejlesztett ki, amelyek alacsony költséggel és gyors megtérüléssel támogatják a lakossági energiaátállást.

Létrehozva:

|

A DualSun olyan összecsukható plug-and-play napelemes rendszereket fejlesztett ki, amelyek teljesítménytartománya 420 W-tól 1,68 kW-ig terjed – számol be a PV Magazine. A franciaországi székhelyű hibrid napelemmodul-gyártó cég új készletét lakossági és kültéri használatra tervezték. A plug-and-play napelemek olyan kis teljesítményű fotovoltaikus mikrorendszerek, amelyek könnyedén, szakértői segítség nélkül telepíthetőek. Népszerű megjelenési formájuk az erkélynapelemek, amelyek számos országban, így a szomszédos Ausztriában egyre népszerűek, itthon azonban még nem engedélyezettek. Az új Preasy plug-and-play fotovoltaikus (PV) csomagok jó alternatívát kínálnak azon háztartások számára, amelyeknek pénzügyi korlátok, a tető rossz tájolása vagy más okok miatt nem tudnak könnyedén hagyományos napelemes rendszert telepíteni. „Jelenleg Franciaországban az otthonok mindössze 5%-a rendelkezik” – mondta Jérôme Mouterde, a DualSun vezérigazgatója és társalapítója. „A Franciaországban meglévő 18 GW PV-kapacitásból kevesebb mint 3 GW-ot adnak a lakossági rendszerek, noha 2035-re 20 GW-os potenciál áll rendelkezésre. Olyan technológiává kell tennünk a napenergiát, amely könnyen és gyorsan telepíthető” – emelte ki a szakember.

A forgalmazói hálózaton és a DualSun weboldalán keresztül elérhető készletek többféle konfigurációban készülnek, amelyek 420 W-os alagút-oxid passzivált érintkezős (TOPCon) bifaciális paneleken alapulnak, M10-es monokristályos cellákkal. Az alapkészletek egyetlen 36 kg-os panellel és tartozékaival – beleértve a mikroinvertert, az irányítódobozt, a fa szerkezetet és az elektromos csatlakozót – Franciaországban 680 euróért (mintegy 264 ezer forintért) vásárolhatók meg. A DualSun szerint a készlet évente mintegy 670 kWh energiát termel, ami 10 év alatt 2200 euró megtakarítást jelent a dél-franciaországi Marseille-ben, illetve 1460 eurót az ország északi részén található Lille-ben.

A befektetés megtérülése az első helyszínen négy év, a második helyszínen pedig 6,2 év. A vállalat kiemelte: a plug-and-play rendszerek lehetőséget nyújtanak a lakossági energiaátállás felgyorsítására. A DualSun jelenleg egy modulgyárat üzemeltet Jujurieux-ban, a kelet-franciaországi Ain megyében.

Advertisement

Zöld Energia

Mi tartja a napelemet? A tartószerkezet szerepe a napenergia-hasznosításban

Ahogy egyre többen fordulnak megújuló energiaforrások felé, úgy válik mindennapivá a napelemes rendszerek látványa tetőkön, parkolók fölött vagy ipari létesítmények területén.

Létrehozva:

|

Szerző:

Nem csak tart, irányt is mutat

A napelemekre azonban gyakran csak, mint áramtermelő panelekre tekintünk, pedig ahhoz, hogy ezek hosszú éveken át biztonságosan és hatékonyan működjenek, elengedhetetlen egy „láthatatlan hős”: a tartószerkezet. A napelemes tartószerkezetek elsődleges feladata természetesen az, hogy stabilan és biztonságosan rögzítsék a paneleket. Ám ez csak a jéghegy csúcsa. A megfelelő dőlésszög és tájolás biztosításával a tartószerkezet közvetlen hatással van a rendszer hozamára, tehát a befektetés megtérülésére is.

Egy rosszul megválasztott vagy silány minőségű tartószerkezet nemcsak szerkezeti problémákat okozhat (például idő előtti korróziót, szerkezeti meghibásodást), de akár a teljes napelemes rendszer hatékonyságát is jelentősen csökkentheti.

Lakossági vs. üzleti igények: nem ugyanaz a pálya

A családi házaknál gyakran egyszerűbb tetőszerkezeti rögzítéseket alkalmaznak, de itt is fontos figyelembe venni a szél- és hóterhelési értékeket, a tetőhéjazat típusát, valamint az esztétikai szempontokat. Egy jól megválasztott tartószerkezet nemcsak biztonságos, de szinte láthatatlan is lehet.

Advertisement

Az ipari felhasználás ezzel szemben gyakran lapostetős, földre telepített rendszereket igényel. Itt a skála a néhány kilowattos rendszerektől a több megawattos napelemparkokig terjed, és ezzel együtt a tartószerkezetekre vonatkozó műszaki és statikai követelmények is lényegesen szigorúbbak.

A jó tartószerkezet ismérvei

Felmerülhet Önben a kérdés, hogy miről ismerhető fel, hogy a kiválasztott gyártmány stabil szolgálatot tesz majd? Egy megbízható tartószerkezet:

Advertisement
  • korrózióálló anyagból készül (pl. rozsdamentes acél, tűzihorganyzott acél),
  • ellenáll az időjárás viszontagságainak (UV-sugárzás, jég, szél, hó),
  • rugalmasan illeszthető a különböző tetőszerkezetekhez vagy földi telepítésekhez,
  • gyors és egyszerű telepítést tesz lehetővé, ezzel csökkentve a kivitelezési időt és költségeket,
  • megfelel a hazai és uniós előírásoknak (pl. Eurocode szabványoknak).

Minőség kompromisszumok nélkül: ez az Ikarus Mounting Systems

Vajon létezik tökéletes időtálló napelemes tartószerkezet lakossági és üzleti célra? A válasz, igen. Ha megbízható megoldást keres napelemes projektjéhez, legyen szó családi házról, ipari csarnokról vagy napelempark létesítéséről, ismerje meg az Ikarus Mounting Systems szakértelmét.

A cég egyaránt ismert kiváló minőségű, modulárisan bővíthető tartószerkezeteiről, valamint átfogó műszaki támogatásáról is. A tervezéstől a kivitelezésig szakértői csapatuk segít a legmegfelelőbb megoldás kiválasztásában, figyelembe véve az adott telepítési hely sajátosságait és a vonatkozó szabványokat.

Az Ikarus-MS rendszerei a legújabb gyártástechnológiákra épülnek, így egyszerre biztosítanak magas szintű műszaki teljesítményt és hosszú élettartamot, akár több évtizedes működésre tervezve.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák