Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Már több mint 400 jelentkező csatlakozna a Vizet a tájba! programba

Mostanáig 409 gazdálkodó ajánlotta fel területét a vízmegtartás érdekében, ezzel is hozzájárulva a fenntartható vízgazdálkodáshoz.

Létrehozva:

|

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A vízkincs mennyiségi és minőségi védelme, a csökkenő készletek pótlása érdekében minden lehetőséget meg kell ragadni az ökológiai vízkihelyezésre. Az ingatlantulajdonosok helyrajzi szám alapján, egyszerűen és gyorsan jelezhetik együttműködési készségüket az Országos Vízügyi Főigazgatóság – OVF online felületén – olvasható a bejegyzésben.

A tárca közlése szerint a február óta elérhető lehetőség a gazdák számára is előnyös, hiszen az elárasztott területen lévő víz szivárgással táplálja a talajvízkészleteket, párolgással pedig hozzájárul a helyi klíma javításához. Az eddig egy jelentkező által felajánlott legnagyobb terület 1139 hektáros, a legnagyobb egybefüggő terület pedig 460 hektáros. A vízügyi igazgatóságok közül a bajaiak, a szegediek és a szolnokiak kapták a legtöbb felajánlást – ismertették. A minisztérium bejegyzéséhez az OVF hozzászólásban linkelt kisfilmje a Tisza-Túr árvízi tározó területén március végén megvalósult vízpótlást mutatja be.

Zöldinfó

Megfelelő lépésekkel csökkenthetőek a vállalatok energiaterhei

A jelenlegi energiaár ingadozást előnyükre is fordíthatják a vállalatok.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egyre szélesebb körben terjed hazánkban is a megújuló energiaforrások felhasználása. A Portfolio-MAGE Járműipar 2025 konferencia előadói a fenntarthatóság mellett arról is említést tettek a rendezvényen, hogy a megfelelő műszaki és jogi feltételek kihasználásával a fogyasztók előnyükre is fordíthatják a jelenlegi energiahelyzetet, írta a portfolio.hu. Berényi Gábor, a Smart Solar Kft. ügyvezetője szerint a villamosenergia-árak szinte napról napra, de akár még napszakról napszakra is képesek változni. Más tartományokról beszélhetünk egy nyári időszak nappali óráiban és más végletekbe megy át a sötétedés utáni idő. Az igen magas energiaárak mellett megemlítette a rendszerhasználati díjat is, amely még több terhet jelent, hiszen ez teszi ki a számla nagyobb részét.

Mikor nem szükséges fizetni?

Saját telephelyen létesített naperőműnél például nincs rendszerhasználati díj, míg a fogyasztást elsősorban tárolási kapacitások bevonásával lehet optimalizálni – emelte ki Berényi Gábor azt a fontos részletet, amelynek segítségével enyhíteni tudnak terheiken a vállalatok. A saját naperőmű és tároló komoly bevételi forrássá alakítható már a hálózat számára történő rendelkezésre bocsátással, amit érdemes kihasználni – tette hozzá. A kulcs továbbra is a hálózattal való együttműködésben rejlik.

A változások arra késztetnek bennünket, hogy olyan működési módokat gondoljunk újra, amelyekről azt hittük, hogy jól szolgálnak bennünket. Ezt az alkalmazkodási képességet kell erősítenünk, és belülről jövővé alakítanunk, hogy ne csupán a jogszabályok kényszere alatt cselekedjünk – mutatott rá Buru Éva, a Moore Hungary ESG Advisory Directora.

Nem csak a napelemek jelentik a megoldást?

Advertisement

Nagy Zsuzsa, az E.ON Energiamegoldások Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy nagyon sok cégvezető a napelemeken túl nem lát más megoldást. Olyan villamosenergia-ellátási konstrukciók létrehozására van szükség, amelyek esetében a telephelyeket gyártásra is lehet használni és nem csak napelemparkként.

Az energiát ott kell megtermelni, ahol fel is használják

Egy új gép megvásárlása esetén az egyik kulcskérdést a fogyasztása jelenti. Egy naperőmű telepítéséhez alapos tervezés szükséges, és az elkövetkezendő években is számos feladattal kell számolni, amiknek tisztázásáról érdemes egy szakemberrel előre egyeztetni.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák