Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Még soha nem termelt ennyi ökoáramot Németország

Létrehozva:

|

Az európai államban megdőlt az eddigi megújuló energia-termelési rekord. Ugyan még csupán az esztendő első fele telt el, de Németországban már sikerült megdönteni a megújuló forrásokból származó energiamennyiség rekordját, amely először haladta meg a 100 milliárd kilowattórát.

Az E.ON adatai alapján január elsejétől június végéig több mint 104 milliárd kilowattóra ökoáram származott a nap-, a víz- és a szélenergiás, illetve a biomasszára épülő létesítményekből. Victoria Ossadnik, az E.ON Energie Deutschland menedzsmentjének elnöke kijelentette, hogy ez 33 százalékos emelkedést jelent az elmúlt 3 esztendő adataihoz képest és egyúttal azt mutatja, hogy a német energiaellátás számára egyre fontosabbá válnak a megújuló energiák. Az év első 6 hónapjában megtermelt energiamennyiség egy teljes esztendőn át el tudná látni árammal az összes német háztartást.

Az ökoáram legnagyobb részét, 55 milliárd kilowattórát az onshore és offshore szélerőművek termelték meg, azokat követi a napenergiás és a biomasszán alapuló létesítmények 21, illetve 20 milliárd kilowattórával. A sort a vízenergiás rendszerek zárják 8 milliárd kilowattórával. Az elmúlt időszakról elmondható, hogy elsősorban az újabb fotovoltaikus rendszerek termelnek egyre több áramot, amelyet többnyire már nem eltárolnak, hanem közvetlenül elfogyasztanak a háztartások. Ráadásul változás a korábbi időszakokhoz képest, hogy aki teljesen arra állítja be a felszerelt rendszereket, hogy a saját lakásnak vagy házának a fogyasztását fedezze, az általában ezt már meg is tudja valósítani.

forrás: alternativenergia.hu

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!