Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Egy csíkszeredai magyar srác elképesztő, filléres találmánya!

Létrehozva:

|

Tamás a 16 éves csíkszeredai kamaszfiú, nem mindennapi ötlettel rukkolt elő. Biciklijére szerelt, saját készítésű szélturbinájával, menet közben töltheti mobiltelefonját. A befektetés, nem egészen 1500 forintjába került.

Bár az ötlet szabadalmaztatásával akár pénzt is kereshetne, a kamaszsrác inkább megosztotta ötletét a nagyközönséggel. Az Instructables honlapján, részletesen is megtalálható a kiegészítő építési útmutatója. Insturcatbles oldalán számos más, érdekes újítás is található. Érdemes figyelemmel követni munkásságát!

forrás: tudnodkell.info

3 hozzászólás

3 Comments

  1. Lacy

    2015-05-22 at 21:04

    Hol lehet vásárolni Csikban forintért ??

  2. Kaposi Endre

    2015-05-22 at 22:07

    A kép inkább egy német biciklit és egy német utcát ábrázol, nem románt. Hol van legalább egy Dacia mutatóban? Sehol, úgy hogy kamu szagú az egész.
    Amúgy az ötlet kábé olyan, hogy jé, megint feltatáltuk a meleg vizet.
    Gratula.

  3. Baka Erzsébet

    2015-05-23 at 09:27

    Kedves Feltaláló Fiatal Ember!
    Kicsit önző vagyok!
    Ne ossza meg mindenkivel a találmányait!! Ellopják, mások hasznot belőle sőt!!
    Más tollával ékeskednek!!
    További sok sikert.

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Hogyan hat Donald Trump a napelemes piacra?

Donald Trump politikája az amerikai energetikai piacon is felfordulást okozott.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A második Trump-kormány forgószélszerűen vette kezdetét: még csak három hónap telt Donald Trump beiktatása óta, de már számos drasztikus kül- és belpolitikai döntést hozott. Miként hat az elnök politikája az energiaszektorra, különösen a napelemes piacra – ennek a kérdésnek járt utána a PV Magazine. A kormányzat az elmúlt időszakban jelentős szakpolitikai reformokat hajtott végre. Az energetikai politika fő mozgatórugója, hogy az elnök nagyban támogatja a fosszilis energiahordozók kinyerését, miközben ellenzi az elektromos járművek támogatását célzó szabályzatokat. A terület legfontosabb Trump-rendelete az Unleashing American Energy, amely csökkenti az olaj- és ritkaföldfém-kitermelés korlátozásait. A régi-új elnök a megújulókat tekintve egyelőre elsősorban a szélenergia ellen lépett fel, több helyen korlátozásokat vezetett be az új szélfarm-beruházásra vonatkozóan. Ugyan a napenergiát egyelőre nem támadja célzottan, az ágazatot érintő politikai bizonytalanság hatással van a beruházásokra.

A napenergia 2024-ben az Egyesült Államok legjelentősebb, újonnan telepített villamosenergia-forrása volt, és az iparág továbbra is gyorsan növekszik. Az IRA (Inflation Reduction Act) nevű, alapvetően klímavédelmi célú törvénycsomag és más támogatások a különféle hitelek, adókedvezmények és egyéb megoldások révén jelentős felfutást hoztak a szektorban, de a Trump-kormány ezek felfüggesztésével akadályokat gördített az iparág elé. A szövetségi kifizetések befagyasztását most bírósági döntések próbálják megakadályozni, nagy kérdés, hogy milyen jövő vár az IRA-ra és más, az energetikai átállást segítő ösztönzőkre. Egyes szakértők szerint az IRA-alap a vártnál öt évvel korábban, 2027-ben véget érhet.

A napelemes szektor számára további kihívást jelentenek az új, Kínát, Kanadát és Mexikót érintő vámok, amelyek jelentősen megdrágítják a gyártást és az importot. Az iparág számára pozitívum ugyanakkor, hogy a napenergia költségei folyamatosan csökkennek, olyannyira, hogy a BloombergNEF szerint a napelemparkok még támogatások nélkül is egyre versenyképesebbek a gázerőművekkel szemben.

A szakértők úgy látják, összességében a Trump-kormányzat intézkedései rövid távon nehézségeket okozhatnak a megújuló energiaforrások számára, de a piac saját dinamikája miatt a napenergia továbbra is meghatározó tényező maradhat az amerikai energiatermelésben.

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák