Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Mennyi idő alatt térül meg a napelemes rendszer ára?

Létrehozva:

|

Vannak, akiket a napelemes rendszer áránál csak egy dolog foglalkoztat jobban: a megtérülési idő.

Ha figyelembe vesszük a háztartások áramfogyasztását, a tervezett rendszer árát és a különböző plusz kiadásokat, akkor megállapíthatjuk, hogy a napelemes áramtermelésre való átállás az egyik leggyorsabban megtérülő energetikai beruházás! Viszont az évszámokban mért megtérülési idő nagyban függ a rendszer kiépítésekor használt inverter hatásfokától, a tető tájolásától és a napsütéses órák számától. Ezért az EU-Solar Zrt. által ajánlott Growatt termékek más, Magyarországon kapható inverterekkel összehasonlítva több tíz éves élettartamuk alatt akár 300.000-400.000 forinttal képesek több áramot termelni. Míg a vállalat által közvetített profi napelemszerelő szakemberek minden esetben arra törekednek, hogy a körülményekhez képest a lehető legideálisabb helyre telepítsék a rendszert a jobb termelés érdekében. Így optimális esetben elmondható, hogy a villanyszámlán megspórolt összeget nézve a napelem megtérülése 7-8 év. Ezt a számot az MFB 0%-os konstrukciójával még tovább csökkenthetjük. Amikor a napelemek megtérülési idejéről beszélünk, nem szabad elfelejteni, hogy egy rendszer élettartama legalább 30 év, ami annyit jelent, hogy a felhasználónak közel 30 évig nem kell villanyszámlát fizetnie.

Minden körülmény adott, hogy egy napelemes rendszerrel növelje életszínvonalát? Kérjen ajánlatot! A kalkulációt követően 15 percen belül részletes, személyre szabott árajánlatot kap.

 

 

(hirdetés)

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!