Utazás
Áldozatok a műhóért
Hatalmas összegeket emészt fel a műhó előállítása az osztrák sípályákon, hiszen 2000 óta 1,3 milliárd eurót (410 milliárd forint) költöttek a természetes hó pótlására.
A legújabb becslések szerint Ausztria-szerte mintegy 20 ezer hóágyú van használatban, az Osztrák Hotel- és Turizmusbank (ÖHT) vezetője, Michael Kleeman pedig évi csaknem 100 millió euróra becsülte a műhó előállításának költségeit az elmúlt 15 évben.
Michael Manhart, a nyugat-ausztriai Lech am Alberg régió legnagyobb síliftszolgáltatójának alkalmazottja egy rádióinterjúban arról beszélt, hogy az üzemeltetők körülbelül évi 6 millió eurót (2 milliárd forint) költenek műhóra, az összeg a bevételük mintegy 20 százalékát teszi ki. Manhart sürgette, hogy a műhó-előállítás költségeihez járuljanak hozzá a térségbeli szállodák, vendéglők és boltok is, mivel a hóágyuk működtetése az ő üzleti biztonságukat is garantálja.
A Management Center Innsbruck (MCI) felsőoktatási intézmény kutatója, Robert Steiger szerint a költségeket gyakran az adófizetők fedezik, mivel egyre több sípálya megy csődbe a klímaváltozás miatt, a megmentésük pedig a helyi városokra vagy magára az államra hárul. Steiger több kutatást is idézett, melyek megerősítik, hogy a kisebb vagy alacsonyabban fekvő sípályákba való befektetés nem ajánlott, és jobb tervekre van szükség ahhoz, hogy a síterületek hatékonyabbak legyenek.
Utazás
Új autóbuszokat állított forgalomba a Volánbusz Tolnában
Négy új, Volvo B6SC-8900 típusú autóbuszt állított forgalomba a Volánbusz április végén Tolna vármegyében, az új járművek nettó beszerzési értéke mintegy 255 millió forint volt; az új buszokkal a vármegyei flotta átlagéletkora 11,46 évre csökkent – közölte a társaság kedden az MTI-vel.
A Volánbusz 2018 óta Tolna vármegye csaknem 230 darabos autóbusz-állományának már több mint negyedét lecserélte. Eddig 59 új autóbusz érkezett a flottába, amely most tovább frissült a négy, legkorszerűbb, Euro 6e környezetvédelmi besorolású dízel motorral hajtott járművel – írták. A nagy befogadóképességű, hosszított szóló kivitelű Volvo buszok Szekszárd és Tamási vonzáskörzete mellett a szomszédos vármegyékbe: Szekszárdról többek között Siófokra, Balatonföldvárra, Harkányba és Pécsre is közlekednek. A 8 érintett autóbuszvonalon a közlekedési társaság évente mintegy 123 ezer utazást bonyolít. Beszámoltak arról, hogy a MÁV-Volán-csoport járműfiatalítási programjában az elmúlt öt évben az eddig lezárt beszerzéseknek köszönhetően 2205 új és újszerű autóbusz érkezett a Volánbuszhoz, és a vállalat további 295 járműre rendelkezik aláírt beszerzési megállapodással. Tolna vármegyébe legutóbb 20 Credobus Econell 12 és 6 Credobus Inovell 12 típusú autóbusz érkezett, a legújabb járművekkel együtt 63 új jármű fiatalította a flottát.
A Volánbusz 2022-ben csaknem 540 millió utazást bonyolított le országszerte. Tolna vármegyében 344 autóbusz-vezetővel 24 helyi és 112 helyközi vonalon szállítja az utasokat. Azt írták, hogy a Volánbusz flottájába a 2022-ben zárult közbeszerzési eljárás eredményeként 50 Volvo B6SC-8900 típusú autóbusz érkezett. Tolna mellett Baranya, Somogy, Vas, Veszprém, Zala, Csongrád-Csanád, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok es Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye helyközi autóbuszvonalain is találkozhatnak majd velük az utasok. Az alacsony belépésű, akadálymentes buszok légkondicionáltak, rendelkeznek elektronikus utastájékoztató rendszerrel, USB-töltőpontokkal és fedélzeti kamerarendszerrel is.
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés