Design
Még idén jön az otthon nyomtatható robot
Az Intel azt tervezi, hogy még idén piacra dob egy olyan csomagot, amellyel otthon is nyomtathatunk magunknak működő robotot.
Ehhez egy 3D nyomtató kell, és nagyjából 1600 dollár. A hardver tervei ingyen letölthetők lesznek, így a robot kinézetét kedvünk szerint változtathatjuk. A csomagban lesznek a fontosabb alkatrészek, mint a motor, a vezetékek, a processzor és az akkumulátor. A kereskedelmi modell Intel Edison csipeket fut majd, a nagyobb teljesítményű robotba pedig Intel Core i5-ös processzorok kerülnek. Ez utóbbi ára jóval magasabb is lesz, nagyjából 16 ezer dollárt kérnek majd érte.
A cég arra számít, hogy öt éven belül bárki tud otthon használható robotot építeni magának ezer dollár alatti áron. A robot open source rendszerben működik majd, vagyis bárki tud rá alkalmazást írni. A felhasználók is telepíthetnek rá programokat attól függően, hogy mire akarják majd használni. Az Intel a Code Conference-en mutatta be a prototípust, Jimmyt. A robot sétált, beszélt és táncolt. Ez utóbbiban azonban van még mit fejlődnie. Maga Brian David Johnson, az Intel hivatalos futuristája is annyit jegyzett meg, hogy valószínűleg geekektől tanult táncolni.
forrás: index.hu
Design
Megnyílt a Mol új székháza
Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.
Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.
Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.
A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.
Kép: MTI/Balogh Zoltán
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés