Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Megállónként töltődne az elektromos busz

Létrehozva:

|

Minden fejlesztés és újítás ellenére, az elektromos járművek legnagyobb problémája a mai napig az, hogy az akkumulátorok nem bírnak elég áramot tárolni – nem hiába kell az elektromos autóknak minden sarkon töltőállomás, a trolibuszoknak pedig (szinte) folyamatosan a felsővezetéken lógniuk.

Bár a kapacitással nem tudtak mit kezdeni, a svájci EPFL műszaki egyetem mérnökei mégis használható megoldással álltak elő: olyan buszt terveztek, amely néhány megállónként, 15 másodperc alatt fel tudja tölteni magát. Ennyi idő pedig amúgy is kellene a fel- és leszálláshoz.
A tudósoknak már csak azt a szoftvert kell tökélyre fejleszteniük, amely a város vezetésének pontosan megmondja, mely megállókat kell töltőállomássá változtatniuk, mivel ez is része az áhított hatékonyságnak.

Bevalljuk őszintén, ez egy újabb ok, amiért irigykedve nézünk Svájc irányába.

forrás: hir24.hu

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Közlekedés

EU célok a tisztább közlekedés felé – energiahatékonysági fejlesztések

A Modernizációs Alap legújabb kifizetésében Magyarország is komoly forráshoz jut.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az Európai Bizottság bejelentette , hogy az Európai Beruházási Bankkal közösen 3,66 milliárd eurót folyósított a Modernizációs Alapból 34 energiával kapcsolatos projekt támogatására kilenc uniós tagállamban, köztük Magyarországon – írja az alternativenergia.hu. A brüsszeli közlemény szerint a finanszírozás forrását az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszerből (EU ETS) származó bevételek jelentik. A csütörtökön bejelentett beruházásokra fordított pénz a Modernizációs Alapból valaha folyósított legmagasabb összeg, ezzel a 2021 januárja óta kifizetett teljes finanszírozás jelenleg 19,1 milliárd eurót tesz ki – írták. A csütörtöki kifizetés kedvezményezettje Horvátország (170 millió euró), Csehország (1,05 milliárd euró), Görögország (113,6 millió euró), Magyarország (181,3 millió euró), Lettország (40 millió euró), Litvánia (37 millió euró), Lengyelország (1,33 milliárd euró), Románia (712,3 millió euró) és Szlovénia (19,7 millió euró). Most első alkalommal részesül ilyen támogatásban Görögország, amely 2024 januárjában vált a Modernizációs Alap kedvezményezettjévé – tájékoztattak. A támogatásban részesült 34 projekt a megújuló villamosenergia-termelésre, a megújuló energiaforrások használatára és bevezetésére, az energiahálózatok korszerűsítésére és az energiahatékonyságra összpontosít. A támogatott projektek közé tartozik a középületek energiahatékonyságának javítása Magyarországon.

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák