Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Mi a teendő a napelemes rendszer telepítése előtt?

Létrehozva:

|

Egyre többen tudják, hogy bizony a napelemek számos pozitívummal rendelkeznek. Ez is biztatja az embereket arra, hogy ezt válasszák.

Azonban sokan nem igazán ismerik azokat a fontos tudnivalókat, amelyekkel mindenképp tanácsos megismerkedni a napelem telepítés előtt. Akit komolyan érdekel egy ilyen rendszer, a legfőbb előnyöket mellett jól teszi, ha azt is megtudja, hogy mire kell vigyázni és mit kell tenni a felszerelés előtt.

Talán a legfontosabb az, hogy az ember megbizonyosodik a megfelelő körülményekről. Lényeges szempont, hogy az árnyékolás minimális vagy teljesen kiiktatott legyen, a tető állapota kifogástalan, a beesési szög ideális és ami nagyon fontos, érdemes azt is belekalkulálni az egészbe, hogy mennyire elektromos áramot fogyaszt a család egy hónap alatt. Ha ez megvan, azt is tudni kell, hogy a napelemekkel körülbelül ugyanennyi mennyiséget elő tud-e állítani havonta a tulaj. Ebben sokat segíthet egy viszonylagos energiafogyasztási terv. Egy szakember segítségével könnyedén megállapítható, hogy milyen mértékű teljesítmény képes előállítani a szükséges villamos-energiát.

Amit még észben kell tartani, az az, hogy a napelem nem jelent plusz adót, a biztosítást érdemes megfontolni, bizony garancia is jár a termékre és a jó minőségű több évtizedig remekül teljesít. A szakértők is egyetértenek abban, hogy nagyon is szükséges egy alapos biztosítás kötése a rendszerre, hiszen sosem lehet tudni, hogy mikor veszi ennek az ember a hasznát. Legyen szó egy tűzről vagy más káros tényezőről, a biztosítás megkötése mindenképp elengedhetetlen. A garancia pedig leginkább az inverterekre és a panelekre vonatkozik. Átlagosan 25-30 év közötti biztosítást kap a tulajdonos a panelekre, és 5-10 évnyit az inverterekre. Végezetül azt sem szabad elfelejteni, hogy milyen sokáig is használható a napelem. A mai modern típusok akár 40 évig is optimálisan képesek működni.

Amennyiben valaki komolyan fontolja azt, hogy szeretne áttérni az energiatakarékos berendezésekre, a napelemet teljes mértékben az első helyre teheti. Számos előny származik a telepítéséből, és az árak terén is azt kell mondani, hogy az utóbbi években jelentősen csökkentek. Érthető, hogy mindenki szeretne jól informált lenni a témában, mielőtt bármire is elkezdene költeni. Épp ezért fontos a fent említett szempontokat kielemezni, megismerni, és amennyiben úgy dönt a potenciális vevő, hogy elkezdi a telepítést, keressen fel egy olyan szakértő céget, amely a segítségére lehet minden lépésben.

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!