Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Mi a teendő a napelemes rendszer telepítése előtt?

Létrehozva:

|

Egyre többen tudják, hogy bizony a napelemek számos pozitívummal rendelkeznek. Ez is biztatja az embereket arra, hogy ezt válasszák.

Azonban sokan nem igazán ismerik azokat a fontos tudnivalókat, amelyekkel mindenképp tanácsos megismerkedni a napelem telepítés előtt. Akit komolyan érdekel egy ilyen rendszer, a legfőbb előnyöket mellett jól teszi, ha azt is megtudja, hogy mire kell vigyázni és mit kell tenni a felszerelés előtt.

Talán a legfontosabb az, hogy az ember megbizonyosodik a megfelelő körülményekről. Lényeges szempont, hogy az árnyékolás minimális vagy teljesen kiiktatott legyen, a tető állapota kifogástalan, a beesési szög ideális és ami nagyon fontos, érdemes azt is belekalkulálni az egészbe, hogy mennyire elektromos áramot fogyaszt a család egy hónap alatt. Ha ez megvan, azt is tudni kell, hogy a napelemekkel körülbelül ugyanennyi mennyiséget elő tud-e állítani havonta a tulaj. Ebben sokat segíthet egy viszonylagos energiafogyasztási terv. Egy szakember segítségével könnyedén megállapítható, hogy milyen mértékű teljesítmény képes előállítani a szükséges villamos-energiát.

Amit még észben kell tartani, az az, hogy a napelem nem jelent plusz adót, a biztosítást érdemes megfontolni, bizony garancia is jár a termékre és a jó minőségű több évtizedig remekül teljesít. A szakértők is egyetértenek abban, hogy nagyon is szükséges egy alapos biztosítás kötése a rendszerre, hiszen sosem lehet tudni, hogy mikor veszi ennek az ember a hasznát. Legyen szó egy tűzről vagy más káros tényezőről, a biztosítás megkötése mindenképp elengedhetetlen. A garancia pedig leginkább az inverterekre és a panelekre vonatkozik. Átlagosan 25-30 év közötti biztosítást kap a tulajdonos a panelekre, és 5-10 évnyit az inverterekre. Végezetül azt sem szabad elfelejteni, hogy milyen sokáig is használható a napelem. A mai modern típusok akár 40 évig is optimálisan képesek működni.

Advertisement

Amennyiben valaki komolyan fontolja azt, hogy szeretne áttérni az energiatakarékos berendezésekre, a napelemet teljes mértékben az első helyre teheti. Számos előny származik a telepítéséből, és az árak terén is azt kell mondani, hogy az utóbbi években jelentősen csökkentek. Érthető, hogy mindenki szeretne jól informált lenni a témában, mielőtt bármire is elkezdene költeni. Épp ezért fontos a fent említett szempontokat kielemezni, megismerni, és amennyiben úgy dönt a potenciális vevő, hogy elkezdi a telepítést, keressen fel egy olyan szakértő céget, amely a segítségére lehet minden lépésben.

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Mi tartja a napelemet? A tartószerkezet szerepe a napenergia-hasznosításban

Ahogy egyre többen fordulnak megújuló energiaforrások felé, úgy válik mindennapivá a napelemes rendszerek látványa tetőkön, parkolók fölött vagy ipari létesítmények területén.

Létrehozva:

|

Szerző:

Nem csak tart, irányt is mutat

A napelemekre azonban gyakran csak, mint áramtermelő panelekre tekintünk, pedig ahhoz, hogy ezek hosszú éveken át biztonságosan és hatékonyan működjenek, elengedhetetlen egy „láthatatlan hős”: a tartószerkezet. A napelemes tartószerkezetek elsődleges feladata természetesen az, hogy stabilan és biztonságosan rögzítsék a paneleket. Ám ez csak a jéghegy csúcsa. A megfelelő dőlésszög és tájolás biztosításával a tartószerkezet közvetlen hatással van a rendszer hozamára, tehát a befektetés megtérülésére is.

Egy rosszul megválasztott vagy silány minőségű tartószerkezet nemcsak szerkezeti problémákat okozhat (például idő előtti korróziót, szerkezeti meghibásodást), de akár a teljes napelemes rendszer hatékonyságát is jelentősen csökkentheti.

Lakossági vs. üzleti igények: nem ugyanaz a pálya

A családi házaknál gyakran egyszerűbb tetőszerkezeti rögzítéseket alkalmaznak, de itt is fontos figyelembe venni a szél- és hóterhelési értékeket, a tetőhéjazat típusát, valamint az esztétikai szempontokat. Egy jól megválasztott tartószerkezet nemcsak biztonságos, de szinte láthatatlan is lehet.

Advertisement

Az ipari felhasználás ezzel szemben gyakran lapostetős, földre telepített rendszereket igényel. Itt a skála a néhány kilowattos rendszerektől a több megawattos napelemparkokig terjed, és ezzel együtt a tartószerkezetekre vonatkozó műszaki és statikai követelmények is lényegesen szigorúbbak.

A jó tartószerkezet ismérvei

Felmerülhet Önben a kérdés, hogy miről ismerhető fel, hogy a kiválasztott gyártmány stabil szolgálatot tesz majd? Egy megbízható tartószerkezet:

Advertisement
  • korrózióálló anyagból készül (pl. rozsdamentes acél, tűzihorganyzott acél),
  • ellenáll az időjárás viszontagságainak (UV-sugárzás, jég, szél, hó),
  • rugalmasan illeszthető a különböző tetőszerkezetekhez vagy földi telepítésekhez,
  • gyors és egyszerű telepítést tesz lehetővé, ezzel csökkentve a kivitelezési időt és költségeket,
  • megfelel a hazai és uniós előírásoknak (pl. Eurocode szabványoknak).

Minőség kompromisszumok nélkül: ez az Ikarus Mounting Systems

Vajon létezik tökéletes időtálló napelemes tartószerkezet lakossági és üzleti célra? A válasz, igen. Ha megbízható megoldást keres napelemes projektjéhez, legyen szó családi házról, ipari csarnokról vagy napelempark létesítéséről, ismerje meg az Ikarus Mounting Systems szakértelmét.

A cég egyaránt ismert kiváló minőségű, modulárisan bővíthető tartószerkezeteiről, valamint átfogó műszaki támogatásáról is. A tervezéstől a kivitelezésig szakértői csapatuk segít a legmegfelelőbb megoldás kiválasztásában, figyelembe véve az adott telepítési hely sajátosságait és a vonatkozó szabványokat.

Az Ikarus-MS rendszerei a legújabb gyártástechnológiákra épülnek, így egyszerre biztosítanak magas szintű műszaki teljesítményt és hosszú élettartamot, akár több évtizedes működésre tervezve.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák