Kapcsolatfelvétel

Design

Rainhouse – Esővízből ivóvíz

Létrehozva:

|

Az IVANKA az elmúlt években a világ vezető designer-beton cégévé nőtte ki magát. A márka legújabb innovációjából első ízelítőt adó RAINHOUSE a milánói design héten kerül bemutatásra.

Az esővízgyűjtő és -szűrő beton-rendszert, mely az esővizet a legtisztább és legmagasabb minőségű ivóvízzé alakítja, a The Water of Life elnevezésű projekt szemlélteti az eseményen.

A 2014-es milánói design héten nem csupán a betonnak, de az IVANKA-nak is új oldalával ismerkedhetünk meg: a több mint egy évtizedes múltra visszatekintő designer-beton cég a betonból készülő, progresszív design tárgyak létrehozása után új perspektívát nyit, és a társadalmi felelősségvállalás, a fenntartható fejlődés és a környezettudatosság jegyében bevezeti esővízgyűjtő innovációját. A The Water of Life projekt középpontjában az IVANKA különleges beton berendezése áll, melynek kulcsfontosságú szerepe van a teljes rendszerben: felfogja, átszűri és a legmagasabb minőségű ivóvízzé alakítja az esővizet.

„Annak idején, amikor elkezdtünk betonnal foglalkozni, és arról kérdeztek minket, mibe fognánk bele, ha nem lenne ez az anyag, azt fogalmaztuk meg: esetleg szívesen palackoznánk ásványvizet. Akkor még nem is gondoltuk, hogy tíz év elteltével fő kompetenciánk vezet el minket a vízhez. Saját betontechnológiánk révén eljutottunk odáig, hogy már szóba sem jön az ásványvíz, hiszen itt van az eső mint a lehető legtisztább, elsődleges és megújuló energiaforrás.” – mondta Ivánka Katalin elöljáróban a Milánóban debütáló projektről.
Az IVANKA berendezésének tesztelése egy éve vette kezdetét, amikor egy pilot projekt során beépítették a rendszert egy köveskáli házba. Európa egyik legnagyobb édesvíz-tömegének, a Balatonnak köszönhetően a térség levegője tiszta, a csapadékmennyiség pedig kedvezően magas, ezért a Balaton-felvidék ideális helyszín a technológia tesztelésére. A milánói design hét IVANKA standján felépül a RAINHOUSE koncept 1:1 méretű modellje, és a rendezvény látogatói a pilot projekt során előállított ivóvizet is megízlelhetik a helyszínen. A designer-beton cég installációja az esővízgyűjtés jövőjét és a vízfogyasztási szokások változásait is vizionálja. Bemutatja és előrevetíti, hogyan terjedhet el esővízkezelési technológiájuk, és milyen gazdasági, társadalmi és környezeti hatásokkal bírhat globális szinten.

Az IVANKA The Water of Life projektje a 2015-ös Milánói Expo “Táplálni a Földet” mottójához is kiválóan illeszkedik. “Az eső az édesvíz-körforgás legelső stádiuma, ez a legsterilebb és legfontosabb megújuló ivóvízforrásunk – sokkal tisztább, mint a tavak, folyók vagy a föld alól kinyert vizek. A technológiánk kis és nagy léptékben is elérhetővé teszi a megfizethető, tiszta ivóvizet az egyéni felhasználástól a legnagyobb vállalatokig, mindezt a lehető legkisebb ökológiai lábnyommal.” – mondják az IVANKA alapítói, Ivánka Katalin és Ivánka András.
Az IVANKA tevékenységének középpontjában a beton áll, melyet a gyárként és design stúdióként működő cég minden projektjével újraértelmez. A The Water of Life projekt is kiváló példa a cég holisztikus szemléletére és 360 fokos ügyfélkezelésére, mely magában foglalja az egyedi tervezést és a speciális gyártási technológiát, és a tervezéstől kezdve a kivitelezésen át a beépítésig terjed. Az IVANKA saját fejlesztésű, úgynevezett high performance betonjából egyedi burkolatokat és design tárgyakat állít elő, de a márka még a divatipar világába is belépett: ConcreteGenezis kapszulakollekciójával a nemzetközi szakma elismerését is elnyerte a párizsi divathét Tranoi Show-ján.

Az IVANKA ügyfelei közt olyan nevek szerepelnek, mint a Vodafone, az MGM Las Vegas, a Liberty London, a Levi’s, a Saint Laurent vagy a G-STAR Raw. A designer-beton cég együtt dolgozott a Marcel Wanders Studio-val az amszterdami Andaz by Hyatt hotel berendezésében és Tom Dixonnal a párizsi Eclectic étterem enteriőrjének kialakításában. Az IVANKA alapítói, Ivánka Katalin és Ivánka András szakmai elhivatottságát és kompetenciáját jelzi, hogy a Design Terminál tanácsadói testületének tagjai közé tartoznak.

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!