Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Szmog nélküli labdarúgó-világbajnokságot akart Oroszország

Létrehozva:

|

Vlagyimir Putyin azt akarta, hogy az állam a lehető legjobb oldalára mutassa magát.

Az elnök még a labdarúgó-világbajnokság előtt meghirdette a Modern Oroszország Akciót, amelynek célja, hogy a sporteseményt felhasználva korszerű államként mutassa be az országot. Ebbe az imázsba egyáltalán nem tartozhatnak bele például a koszos gyárak. Így csak a szverdlovszki területen és annak fővárosában, Jekatyerinburgban 16 cég küldte szabadságra a dolgozóit. A terület ipari minisztere közölte, hogy az érintett vállalatoknak elég idejük volt arra, hogy felkészüljenek és elkészítsék a szabadságolási terveket. Azonban nem mindenütt zajlott ennyire zökkenőmentesen az átállás. A volgográdi „Vörös Október nevű” acélgyártó üzemben 2 hónapra leállították a termelést, ennek ellenére a helyi sajtóorgánumok arról számoltak be, hogy narancs színű füstfelhők terjengtek a város felett. A füst forrás egyértelműen a gyár volt. A tulajdonos azt nyilatkozta, hogy a gyártást azért állították le, mert egy korszerű szűrőt szerelnek fel és ezt a lépést már régóta tervezték. Apró bökkenő, hogy eddig a szűrő felszerelését az üzem mindig megtagadta. A gyár ellen egyébként eljárás folyik adóelkerülés miatt. Ráadásul kiderült, hogy eddig több mint 3000 munkást rúgtak ki, mások pedig késve vagy csak részben kapták meg a fizetésüket. A problémákat a szakszervezeti képviselők jelezték Putyin elnöknek, s felmerült számos lehetőség, például sztrájk meghirdetése vagy tüntetés tartása is.

forrás: alternativenergia.hu

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!