Zöld Energia
Energiatermelő hurkok – nap, szél és mozgás által

A különböző technológiákkal működő eMotions hurokrendszer napelemmel, mikro szélturbinák és mozgás által termeli az áramot.
Az eMotions (energiamozgások) elnevezésű hurokrendszer két olasz tervező, Antonio Maccà és Flavio Masi alkotása. Az erőmű a 2014-es Land Art Generator Initative pályázaton harmadik helyezést ért el, írja az Impress Magazin.
Végtelen mennyiségben termeli a tiszta energiát
Az eMotions gyűrűkön különféle nap panelek, mikro méretű, függőleges és vízszintes tengelyű szélturbinák, többrétegű kerámialap generátorok és piezoelektromos szélenergia rendszerek találhatók.
Az eMotions éves kapacitása 2000 MWh, ami közel 700 otthon számára tudná biztosítani az elektromos áramot. A hurokrendszer egy olyan generátor, mely végtelen mennyiségben tudja termelni a tiszta energiát. Az eMotion egyúttal egy művészi értelmezése is a megújuló technológiáknak.
10 különböző technológia – vízben és szárazföldön
Az eMotions generátor 10 különböző erőmű együttes elnevezése. Az energiatermelő gyűrűk külön-külön is megépíthetők, de együttesen is alkalmazhatók. A hurkok formatervezését és mintázatát a természet ihlette, és mindegyik más és más technológiát alkalmaz.
A Szárazföldi Hurok például, mely piezoelektromos padlója többrétegű kerámialapokból készült, mozgás által termeli az energiát. A kihelyezett hajtóművek elnyelik az emberi mozgás által generált energiát, majd átalakítják villamos energiává.
A Kikötő Hurok generátor tetején pedig a kis körök szimbolizálják a hullámokat, és integrálják a változó méretű, vízszintes tengelyű szélturbinákat. A Tengeri Hurok szinuszos mintázata az egymásba fodrozódó hullámokat jelképezik, és integrálják a függőleges tengelyű szélturbinákat. A Homokdűne elnevezésű Hurok homlokzatán vékony rétegben áttetsző nap panelek találhatók, illetve szintén vízszintes tengelyű szélturbinák termelik az elektromos áramot.
Az eMoions erőmű a megújuló technológiák változatos együttese, melyek könnyen megépíthetők, hordozhatók és igény szerint átalakíthatók.
Forrás: www.impressmagazin.hu

Zöld Energia
Okos napelemek a földeken: ígéretes irányt mutat egy friss kutatás
Az agrofotovoltaikus létesítményekben egyszerre termesztenek növényeket és termelnek energiát, ám nagyon nem mindegy, hogy a fény miként oszlik meg a két tevékenység között.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
A németországi Fraunhofer Institut für Solare Energiesysteme ISE (Fraunhofer ISE) csapata olyan stratégiákat elemzett, amelyekkel agrofotovoltaikus létesítményekben egyensúlyozzák ki a növények és napelemek közötti fény eloszlását – számol be a PV Magazine. A kutatók arra jutottak, hogy a vízszintes egytengelyes nyomkövető rendszerek (HSAT) segíthetnek a terméskiesés csökkentésében. A kutatók a délnyugat-németországi Nussbachban található almaültetvényekre esettanulmány adatait felhasználva végeztek szimulációkat az APyV segítségével. Ez egy olyan eszköz, amely fejlett sugárkövetési technikákat használ annak felmérésére, hogy a napelemek elhelyezése miként befolyásolja a növények fényellátottságát. A rendszer képes automatizálni az agrofotovoltaikus létesítmény tervezési optimalizálását a kulcsfontosságú mutatók alapján, figyelembe véve a különböző terményeket.
A csapat megállapította, hogy a napelemek testre szabott vezérlése az almafák számára szükséges fény 91%-át biztosította az év folyamán, ez viszont a napelemes termelés 20%-os csökkenéséhez vezetett. „Tanulmányunk azt mutatja, hogy a napenergia és a mezőgazdaság kombinációja javítható olyan intelligens fotovoltaikus követőkkel, amelyek az időjárási viszonyok, a terménytípusok és azok növekedési szakaszai alapján állítják be a napelemek helyzetét” – nyilatkozta Maddelena Bruno, a tanulmány egyik szerzője. „Ez a megközelítés optimális egyensúlyt biztosít a fotoszintézishez rendelkezésre és a villamosenergia-termeléshez rendelkezésre álló fény között” – tette hozzá.
A szakértők szerint voltak olyan időszakok, amikor az almafák fényigénye nem teljesült maradéktalanul, ez pedig rávilágít a terményalapú optimalizálás korlátaira. A kutatók úgy vélik, hogy a meghatározott korlátok ellenére a tanulmány erős alapot teremt a jövőbeli, már folyamatban lévő vizsgálatokhoz. A panelek pozícionálásának hatékony ellenőrzése segíthet megőrizni a mezőgazdasági hozamot.
-
Zöldinfó24 óra telt el a létrehozás óta
Döntést hozott az Alkotmánybíróság a napelemes szaldósok ügyében!
-
Zöld Energia5 nap telt el a létrehozás óta
Inkább a szomszéd, mint a napsütés számít, amikor napelemet telepítünk a tetőnkre
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Úttörő jellegű beruházás lenne a kiskunhalasi geotermikus erőmű megépítése
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Már több mint 400 jelentkező csatlakozna a Vizet a tájba! programba
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás óta
Szaharai porvihar hazánk felett – kutatók a jelenségről és a terjedő álhírekről
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés