Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Energiatermelő sárkányokkal kísérleteznek Németországban

Létrehozva:

|

A projektben több cég és egy egyetem is részt vesz. Egy teljesen automatizált energiatermelő sárkányt fejleszt ki és tesztel a SkySails Power.

A német szövetségi gazdasági és energiaügyi minisztérium által támogatott SkyPower100 nevű kutatási projekt alapötlete az, hogy a nagy magasságokban használt sárkányokkal energia termelhető. A technológia kiválóan alkalmas lehet a szélerőművek kiegészítésére. A program célja az, hogy 2020-ig egy teljesen automatikus energiatermelő rendszert készítsenek, amelynek a névleges teljesítménye 100 kilowatt. A megoldás teljesen önállóan üzemelne és az energiatermeléshez használt sárkányokat automatikusan indítaná, működtetné és gyűjtené be. A projektben résztvevő vállalatok és egyetem az első rendszerrel a technológia hatékonyságát és a megbízhatóságát akarják tesztelni. A SkySails Power GmbH koordinálja a programot és biztosítja a szükséges tudást, valamint felelős a kísérleti rendszer fejlesztéséért, gyártásáért, telepítéséért és teszteléséért, írta a enbw.com. Az EWE Offshore Service & Solution GmbH feladata a megfelelő tesztelési helyszín kiválasztása, a projekt dokumentálása, az engedélyek beszerzése és a prototípus áramellátásnak a biztosítása, míg az EnBW Energie Baden-Württemberg AG vizsgálja meg a célpiacokban rejlő lehetőségeket és az adott engedélyezési helyzeteket. A hannoveri Leibniz Egyetem felelős a tervezésért és a meghajtásért.

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Már nem csak a tetőre telepíthetünk napelemet

A finn Rauli fejlesztésének köszönhetően immár a falakon is könnyedén helyet kaphatnak a
napelemek, elősegítve az olcsó, tiszta energia előállítását.

Létrehozva:

|

Szerző:

Az elmúlt időszakban világszerte elképesztő felfutást tapasztalt az otthoni napelemek piaca, ami nem csoda: a panelek révén a háztartások megbízhatóan, olcsón és környezetbarát módon termelhetik az energiát. Csakhogy egyes otthonok számára korlátozottak a lehetőségek a hagyományos telepítésre, hiszen nem minden család számára adott a megfelelő tetőfelület.

Szerencsére ma már van az alternatíva, hiszen a napelemek a homlokzaton, a falakon is helyet kaphatnak. Bár elsőre úgy tűnhet, egy ilyen telepítés kivitelezése bonyolult, akadnak olyan eszközök, amelyek megkönnyítik a beruházást.

Ilyen a finn Rauli cég egyik újabb, Rauli Wall nevű terméke, amely hazánkban is elérhető. A vállalat kifejezetten azzal a céllal jött létre, hogy egyszerűen használható, esztétikus és strapabíró eszközökkel könnyítse meg a napelem-telepítéseket, és ez a törekvés a falra szerelhető rendszer esetében is tükröződik.

RAULI WALL

Rauli Wall rendszerében a telepítés igen egyszerű. A panelek felső és alsó elemek közé rögzíthetőek, gyakorlatilag „lebegnek”, oly módon, hogy a szakemberek erőfeszítés nélkül is könnyedén mozgathassák azokat. A termék anyaga skandináv acél. Az alkatrészek jellemzően fekete árnyalatban érkeznek, az ilyen elemek igen elegáns megjelenést kölcsönöznek az egész berendezésnek. A termék tartós, stílusos, illetve hatékony.

„A Rauli minden alkatrészét Finnországban tervezik finn telepítési szakértők. Az alkatrészekeinket is Finnországban, Orimattilában gyártják, és 30 éves garanciát vállalunk rájuk” – nyilatkozta Ville Tiainen, a vállalat vezérigazgatója, az idei németországi Intersolar fesztiválon.

A beruházások tervezését a Rauli App nevű szoftver is segíti. A projekt elrendezése, az alkatrészek listája és a rendszer fizikai méretei néhány perc alatt generálhatóak a programban.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!