Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Na, ilyen egy igazi rezsicsökkentés!

Létrehozva:

|

A Vermont államban található Burlington városában sikerült elérni azt, amit még sehol máshol a világon; a település 100%-ban megújuló energiát használ.

A 42.000 lelket számláló város vezetése bejelentette a szélenergiának, a biomasszának és a vízerőműveknek köszönhetően immáron teljes egészében megújuló energiaforrásokból elégítik ki a lakosság igényeit.

Az eredmény: a burlingtoniaknak többé nem kell a fosszilis energiák piacán tapasztalható áringadozástól tartaniuk, az energiát fix áron kapják mostantól. A környezetre gyakorolt pozitív hatás mellett azt sem szabad elfelejteni, hogy a zöld város számára hosszú távú gazdasági előnyökkel is jár a megújuló energiára történő váltás. Miután a beruházások költsége megtérül, gyakorlatilag minden nap megtakarításra lehet számítani.

Természetesen lesznek olyan időszakok, amikor a szél- és vízerőmű nem lesz képes kielégíteni a lakosság energiaigényét, és a hagyományos energiaforrásokhoz kell nyúlni, de ennek költségeit fedezi majd a többi időszakban keletkezett energiafölösleg értékesítése.

Egyébként nem csak Burlington, de egész Vermont jó úton halad a kitűzött cél felé, ami nem más, minthogy 2050-re az egész állam 90%-ban megújuló energiát használjon.
forrás: ma.hu

3 hozzászólás

3 Comments

  1. kiss gyula

    2014-10-02 at 10:55

    Követendő példa !!!!

  2. Sandor Szalai

    2014-12-26 at 07:58

    Rosszul valasztott Kormanyunknak ,ezt a peldat kellene követni ,.:Nem az atom erömuveket lokdosni elöre

  3. Vas-Zoltán Gergely

    2015-01-01 at 09:05

    Keletről fúj a szél. Vermont városa ezt jól használja ki!!!

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!