Kapcsolatfelvétel

Design

Tolltartók és kutyaitatók készülnek a chipses zacskókból

Létrehozva:

|

Még több sós snack csomagolása kezdhet új életet a Chio és a TerraCycle közös programjában, amelyhez most oktatási intézmények csatlakozását várják. A két vállalat tavaly március óta működik együtt Magyarországon – ennek eredményeként közel 70 000 chips-, sóspálcika-, mogyoró- stb. csomagolás a hulladéklerakó helyett már biztosan újrahasznosításra kerül.

Európában elsőként Magyarországon indította el egy évvel ezelőtt a sós snack-ek csomagolásainak gyűjtését a Chio termékek gyártója, az Intersnack Kft. és a TerraCycle. A magyar származású vállalkozó, Tom Szaky által az USA-ban alapított TerraCycle a hagyományos módon nem, vagy nehezen újrahasznosítható hulladékok gyűjtésével és hasznosításával foglalkozik, a használt chipses zacskókat például műanyag granulátummá alakítják, amelyből hétköznapi használati tárgyakat készítenek.

Idén a szervezők még szélesebb közönséget szeretnének bevonni a Chips Brigád munkájába, ezért szeptember 20-án, a Takarítás Világnapján útjára indítanak egy iskolai hulladékgyűjtő versenyt, amelyben az általános iskolásoktól kezdve az egyetemistákig bármely oktatási intézmény diákjai részt vehetnek. A program célja, hogy elősegítse a diákok környezettudatos gondolkodásra való nevelését.

„Fontosnak tartjuk, hogy a diákok már az iskolában megismerkedjenek a fenntarthatóság alapelveivel és elsajátítsák a tudatos fogyasztói magatartást. Ahhoz, hogy üzemeinken kívül is csökkenthessük vállalatunk ökológiai lábnyomát, szükségünk van a vásárlóink aktív közreműködésére. Bízunk benne, hogy egyre több oktatási intézmény és diák lesz majd partnerünk ebben” – mondta Szabó Gábor, a Chio termékeket gyártó Intersnack Magyarország Kft. vállalati kapcsolatok vezetője.

A programban márkától és mérettől függetlenül gyűjthetők a chipsek, puffasztott snack-ek, sós pálcikák, krékerek, perecek, sós magvak és pattogatott kukoricák műanyag alapú csomagolóanyagai. Az intézményeknek nincs más tennivalójuk, mint gyűjtőhelyként regisztrálni a Chips Brigád oldalán, majd az összegyűjtött hulladékokat a honlapról letölthető csomagküldő címkével díjmentesen, postai úton eljuttatni a TerraCycle-nek.

A résztvevő iskolák márciusig minden hónapban értékes sportszereket nyerhetnek, a begyűjtött hulladékok után pedig darabonként két forintot ajánlhatnak fel jótékony célok (akár a saját alapítványuk) támogatására. A verseny végén a legtöbb hulladékot beküldő oktatási intézmény jutalma egy 250 000 Ft értékű iskolazöldítési program, amelyet teljes mértékben az intézmény igényei szerint alakítanak ki.

Advertisement

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!