Zöldinfó
Túlélőkészlet környezettudatossághoz

A vállalkozások környezettudatosságának, környezeti teljesítményének és ökohatékonyságának javítása a célja a „CEEM – Central Environmental Management as a kit for survival” projektnek. 50 cég ingyen kaphat tanácsot!
Az INNOCENTER Innovációs Központ Közhasznú Nonprofit Kft. (INNOCENTER) megbízásából a KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért (KÖVET) felmérést végez, amelynek fókuszában a gyártás- és termelésintenzív szervezetek állnak.
A Central Europe Program és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásában megvalósuló projekt a „CEEM – Central Environmental Management as a kit for survival” elnevezést kapta.
A program célja a közép-kelet-európai térségben tevékenykedő vállalkozások környezettudatosságának, környezeti teljesítményének és ökohatékonyságának a javítása a projektpartnerek által kifejlesztett online értékelő rendszer segítségével.
A projekt keretében 50 cégnek ingyenes, személyes konzultációval egybekötött energiahatékonysági tanácsadásra is lehetőséget biztosítunk. (A helyeket az érkezés sorrendjében tudjuk feltölteni!)
Mi a teendő?
– Egy online önértékelési kérdőív (3EMT Tool) segítségével felmérik vállalata jelenlegi energetikai helyzetét. A kérdőív kitöltése regisztrációhoz kötött, kb. 45 percet vesz igénybe. A kérdőív ITT érhető el.
Miben tudnak segíteni?
– Vállalkozásának energiagazdálkodási miniauditját ingyenesen, egyszerűen, szakértői háttér biztosításával elvégzik.
– Az auditról jelentést küldenek, amelyet szakértők készítenek az Ön által megadott adatok alapján. A jelentésben vállalkozásának értékelését komparatív módon is elvégzik: teljesítményét összehasonlítják más európai vállalkozásokéval.
– Lehetőséget biztosítanak energiahatékonysági tanácsadásra.
– Ha későbbi fejlesztéseihez szakértői segítségre van szüksége, megtalálják az Önnek leginkább megfelelő tanácsadót, partnert – akár nemzetközi környezetből is.
– Igény esetén rendelkezésére állunk energiagazdálkodási és környezeti kérdéseivel kapcsolatban a vargaemese@kovet.hu e-mail címen vagy a 06/1-473-22-90 telefonszámon.
hatékonyságnövelés, környezettudatos vállalatirányítás, környezetvédelem
http://www.piacesprofit.hu/

Zöldinfó
AM: elfogadták a 3. Nemzeti Biodiverzitás Stratégiát
A 3. Nemzeti Biodiverzitás Stratégia átfogó keretet biztosít a hazai élővilág, a természeti erőforrások hosszú távú fennmaradásához és meghatározza a 2030-ig elérendő célkitűzéseket, valamint az azok megvalósítását szolgáló intézkedéseket – közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.

Kiemelték: a stratégia olyan témákat helyez előtérbe, mint a védelemben részesülő területek hálózata, a természetes és természetközeli ökoszisztémákat károsító inváziós idegenhonos fajok visszaszorítása, illetve a fenntartható mezőgazdálkodás, erdőgazdálkodás, vad- és halgazdálkodás. A jelenleg elfogadott terv kiemelt feladatai közé tartozik továbbá a beporzók csökkenésének megállítása, az ökoszisztémák klímaváltozással szembeni ellenálló képességének javítása, a zöld infrastruktúra hálózat elemeinek fejlesztése, illetve a biodiverzitást veszélyeztető szennyezések mérséklése – írták a közleményben.
Hangsúlyozták, hogy a biológiai sokféleség az élővilág változatosságát jelenti, Magyarország sokszínű természeti értékeinek hosszú távú megőrzése pedig elengedhetetlen a jelen és a jövő generációk jóllétének biztosításához. Emellett a biodiverzitás az élelmiszertermelés alapja, valamint nélkülözhetetlen a talajtermékenység és a beporzás biztosításában, a víz és a levegő tisztításában, miközben gyógyszer-alapanyagot és faanyagot is nyújt számunkra. Kiemelt szerepet játszik továbbá a katasztrófák, a járványok és betegségek elkerülésében, hatásainak enyhítésében, illetve a globális és a regionális klíma szabályozásában.
Magyarország egyedülálló és gazdag természeti értékei, a változatos adottságú és egyre többek által látogatott nemzeti parkok, a vadon előforduló, védett növény- és állatfajok és ezek természetes és természetközeli élőhelyei, az őshonos haszonállatok és növények, valamint az egyedi magyar táj és a hozzá kapcsolódó természeti és kulturális értékek mind hozzájárulnak Magyarország országimázsához – mutattak rá a közleményben. A természeti erőforrások védelme és a velük való bölcs gazdálkodás követendő elv, hiszen így biztosítható, hogy hosszú távon megmaradjon Magyarország gazdag és értékes természeti környezete és biodiverzitása, amely elengedhetetlen a magyar lakosság minőségi életéhez – tájékoztatott a szaktárca.
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés