Zöld Közlekedés
A legmenőbb jármű lenne az elektromos riksa

A Fülöp-szigetek és egész Délkelet-Ázsia legpraktikusabb járművei a riksák.
A többnyire valamilyen motorral kombinált kis fogatok az első számú áru- és személyszállító járművek a zsúfolt többmilliós városokban, írja a hvg.hu. Persze a jövőre is kell gondolni, így a Terra Motors, amely egy japán vállalat, megalkotta az elektromos tuk-tukot. Mivel egy ilyennek az ára nagyjából ezerévi fizetésébe kerülne egy hagyományos riksával pénzt kereső manilai munkásnak, megpróbálnak állami megrendeléseket szerezni. A háromkerekű jármű hat személy szállítására képes, a maximális sebessége 55 kilométer/óra. Egy feltöltéssel 80 kilométert tud megtenni. A gyártó egy 100 darabos szériát forgalomba is állít a Fülöp-szigetek fővárosában. A cél az, hogy 2020-ra 100 ezer ilyen riksa tegye a dolgát a városban, amelynek feltétele egyebek mellett a töltőhálózat kiépítése is nagyjából 4 millió dollárért. A helyi környezetszennyezés elleni harcra persze komoly szükség volna, de egy ilyen idealizált megoldás sikere azért erősen kétséges a fejlődő országokban.

Zöld Közlekedés
Egy korszak vége: lemond a Bentley a W12-es motorról
Sok más gyártóhoz hasonlóan a Bentley is úgy látja, hogy az elektromos mobilitásé a jövő.

A Bentley Motors brit luxusautógyár két évtized után búcsút int 12 hengeres W12-es motorjának – számol be az Electrek. A döntés hátterében az áll, hogy a márka sok más neves autógyártóhoz hasonlóan a teljesen elektromos jövő felé tart.
A Bentley már-már legendás, neve egyet jelent a minőséggel. A cég több mint egy évszázada gyárt olyan autókat, amelyek leginkább teljesítményükről és kiváló minőségükről ismertek. Az új idők viszont új igényeket jelentenek, a belső égésű motorok pedig egyre kevésbé felelnek meg az elvárásoknak.
A Volkswagen-csoporthoz tartozó luxusmárka 2020 őszén jelentette be, hogy tíz éven belül teljesen elektromossá kíván válni. A Beyond100 néven emlegetett fenntarthatósági stratégia részeként a vállalat üzletének minden elemét átdolgozza, hogy 2030-ra teljesen szén-dioxid-semleges lehessen. A cél megvalósításának érdekében a Bentley a következő tíz évben 2,5 milliárd fontot tervez befektetni, hogy egész modellkínálatát kizárólag akkumulátoros elektromos járművekre cserélje. Az angliai Crewe-ben egy mintagyárat is kialakítanának.
Bár a Bentley elektromos tervei ambiciózusak, az autógyártó továbbra sem vezetett be a piacra egy teljesen elektromos autót sem. A cég egyelőre két hibrid modellt kínál: a Flying Spurt és a Bentaygát. Hogy behozzák a lemaradást, 2025-től kezdődően öt éven át minden esztendőben új elektromos modellt mutatnának be.
Az elektromos jövő megalapítására és a károsanyag-kibocsátás csökkentésére tett erőfeszítések közepette a márka bejelentette, hogy kivezeti ikonikus, 12 hengeres W12-es benzines motorját. A terméket 2024-ben kezdenék el kivonni. „A fenntartható luxusmobilitás felé vezető utunk a Bentley Motors minden területén változtatáshoz vezet” – mondta Adrian Hallmark, a vállalat elnök-vezérigazgatója. Mint hozzátette, amikor a W12-es 2003-ban bevezették, a márkánál tudták, hogy a motor nemcsak az autóikat, hanem magát a céget is előre fogja hajtani. 20 évvel és több mint 100 ezer W12-essel később úgy érzik: eljött az idő, hogy visszavonják ezt a terméket.
A hír már csak azért is jelentős, mert a Bentley a 12 hengeres benzines motorok legnagyobb gyártója. A cég most azt tervezi, hogy az évtizeden belül teljesen felhagy a belső égésű motorok készítésével.
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás óta
Ezért lehet kiváló befektetés a napelem a vállalatoknak
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás óta
Egy korszak vége: lemond a Bentley a W12-es motorról
-
Zöld Energia6 nap telt el a létrehozás óta
Ingyen napelem: felpörögtek a kifizetések
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás óta
Különleges szabadulószobát tervezett a Volkswagen
-
Egyéb3 nap telt el a létrehozás óta
Itthon is elérhetőek a könnyen tisztuló napelemek
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés