Zöld Energia
Ez a zseniális találmány mentheti meg az emberi civilizációt

Julian Melchiorri még csak most diplomázik az angol iparművészeti egyetemen, de a nevét az elmúlt pár napban sokan megjegyezték. Julian a Tufts Egyetem kutatóival közösen fejlesztett ki egy mesterséges levelet, ami fény hatására oxigént termel, pont úgy, mint a Földön található növények.
A fiú a selyem egy speciális fehérjét és egy algákban található anyagot használt arra, hogy létrehozza a mesterséges levelet. Ezután csak fényre van szükség, és találmány máris elkezdi átalakítani a levegőben található széndioxidot oxigénné.
SZÉTNÉZTÉL MÁR TRENDI WEBSHOPUNKBAN? KATT IDE!
A levél használható például épületek külső és belső felületeinek beborítására, amik így folyamatosan tisztítanák a városok szennyezett levegőjét.
A találmány az űrkutatásban is nagyon sokat segíthet. A növényeket termeszteni a súlytalanság állapotában nagyon bonyolult, nélkülük viszont nehezen megoldható, hogy az űrhajósoknak legyen elég oxigénjük egy hosszútávú űrutazás során. A mesterséges levél viszont a súlytalanságban is működik, így ki lehet vele “tapétázni” az űrhajó belsejét.
forrás: mivoltma.444.hu

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Zöld Energia
Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!
Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.
A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.
A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.
Kép: Reference Factory.H2
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás óta
Híd épülhet a Balaton fölé, kezdődik az építkezés!
-
Zöld Energia5 nap telt el a létrehozás óta
Betáplálási lehetőség nyílik meg a napelemes háztartásoknak!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Az energiatárolás jövőjét hozza el egy brit fejlesztés
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Nem erre számítottak a napelemek vizsgálatakor a kutatók!
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta
Olcsó napelemek, amelyeket a kerítésre is telepíthetünk!
Name
2015-01-06 at 17:32
Hiányoltam a linkeket, meg egyáltalán az egésznek a nevét ebből a cikkből. Demó, de nem vezet sehova sajnos, csak egy mini reklám volt benne, de utánajártam.
Hasznos linkek:
http://www.iflscience.com/technology/inventor-develops-synthetic-leaf-produces-oxygen
http://www.julianmelchiorri.com/
Name
2015-01-06 at 17:37
Valójában fennmarad jópár nagy kérdés,
egyáltalán mennyi oxigént képes generálni,
mennyi széndioxidot tárol el,
és mennyi energiát eszik, mert ez is használ energiát.
Pl felhízik és mint egy széndarab lehull ha megtelt, vagy 1 év után ugyanúgy néz ki csak már nem termel oxigént?
Egy még fontosabb… Jobb ez mint az alga amiből kivonják a nedveket hogy legyártsák?
Hegyi János
2015-01-06 at 20:10
Választ keresek:miből állítja elő az oxigént és mi a melléktermék?
Szalacsi Sándor
2015-01-06 at 23:10
Há’ a vízbű veszi ki a Zoxigént, és hogy mennyit? Há’ húszon-harmincezer litért. XD
Klebercz Orsolya
2015-01-09 at 13:46
Ööööö… nem értem. Mi volt a baj a természetes levéllel? @.@
Zahorecz Anna
2015-01-10 at 04:18
Csak úgy halkan megjegyzem, hogy ezt a folyamatot fotoszintézisnek hívják és glükóz+víz is kell hozzá. Kacsa az egész 🙂
Ménkűpocok
2015-01-11 at 14:23
Nem értem ezzel miért vagyunk előrébb. Ez tulajdonképpen olyan mintha felfuttatnánk borostyánnal, vagy valamilyen futónövényel , amit még ragasztgatni sem kell kell, magától végzi a dolgát.
Vegyes
2015-01-16 at 08:17
Tehát: A fotoszintézis olyan biológiai folyamat, melyben az élőlények a napfény energiáját felhasználva szervetlen anyagból szerves anyagot hoznak létre
http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Fotoszintézis
Nem, hogy nem kell a fotoszintézishez cukor, hanem egyenesen abban állítódik elő. 🙂
Eva
2015-02-16 at 18:17
Mindenképpen hasznosak a felfedezések-mint ez is.Egyszerűnek tűnik,mégis akinek eszébe jutott dolgoznia kellett a fejlesztésén.A dolgok ott vannak előttünk,csak elmegyünk mellette..ne bántsuk azokat akik a Föld megmentéséért küzdenek.