Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Itt a tökéletes erkélynapelem

A Zendure erkélynapelemes csomagja egyelőre Németországban érhető el.

Létrehozva:

|

A Zendure nevű amerikai akkumulátoros startup új AIO 2400 csomagja két 800 watt teljesítményű napelemet, egy 800 wattos mikroinvertert, egy 2,4 kilowattórás plug-and-play tárolórendszert és egy menedzsmentplatformot tartalmaz – számol be a PV Magazine. Az integrált csomag egy teljes erkélynapelemes rendszert tartalmaz.

Az erkélynapelemek egyes országokban, így a szomszédos Ausztriában az elmúlt időszakban elképesztő népszerűségre tettek szert. Ezen eszközök igen kis teljesítményűek, jellemzően egy-egy háztartási gép energiaszükségletét képesek ellátni, cserébe olcsók, könnyen, akár online és fizikai üzletekben is beszerezhetőek, ráadásul pofonegyszerűen, szakértői segítség nélkül telepíthetőek, jellemzően csak be kell dugni őket a konnektorba. Használatuk itthon egyelőre szigorúan tilos, de a jelek arra utalnak, hogy hamarosan engedélyezni fogják telepítésüket Magyarországon is.

Az AIO 2400 rendszer egy minden egyben megoldás. Két 800 watt teljesítményű napelemmodulból, egy 800 wattos mikroinverterből, egy plug-and-play tárolórendszerből és egy menedzsmentplatformból áll. Az AIO 2400 intelligens alkalmazással rendelkezik MPPT-felügyelettel és rejtett kábelekkel, amelyekkel bármilyen környezetbe elegánsan integrálható. A csomag tartalmazza a vállalat ZEN+ Home akkumulátorát, amely 2,4 kilowattóra kapacitású, és 4000 ciklust kínál 80 százalékos, illetve 8000 ciklust 70 százalékos kapacitásig.

Az AIO 2400 kiegészíthető Shelly CT-vel vagy intelligens konnektorral az intelligens teljesítményszabályozás érdekében, ami továbbfejleszti a ZEN+ Home-ot. Az 1 wattos automatikus teljesítményszabályozással az AIO 2400 0 W-tól 1200 wattig állítható teljesítményt kínál, pontosan szabályozható 1 wattos lépésekben 100 watt felett járva, és 30 wattos lépésekben 31 watt és 99 watt között. A rendszer -20 Celsius-fokig működik, ami rugalmasságot biztosít a kültéri telepítésekhez. A Zendure jelenleg Németországban 1340 euróért (mintegy 530 ezer forintért) árulja csomagját.

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!