Kapcsolatfelvétel

Design

Városi vadon nő a környezettudatos penthouse lakás tetején

Létrehozva:

|

A városi élet népszerűsége töretlen, ami nem is csoda, ha azt nézzük, hogy mindent meg lehet találni egy helyen az éjjel-nappali élelmiszerüzlettől a szórakozóhelyekig. Ugyanakkor egyvalamiről sajnos az esetek túlnyomó többségében le kell mondani, ez pedig a zöld terület.

Persze lehet a lakásokban egy rakás cserepes növényt nevelni, ettől azonban még nem változik meg a város levegője, és az utcán sétálva sem lesz kellemesebb a látvány. Megoldás van, amit nyugati szomszédaink, és a fejlett országok előszeretettel alkalmaznak is, ez pedig nem más, mint a zöld tető.

A New Vision of the Loft design verseny egyik beérkezett pályaműve is ezt az elképzelést erősíti. A városi életet teszi élhetőbbé James Barros tervező a Zöld Penthouse elképzelésével – számol be róla az igreenspot.com. A loft ugyan egy kicsit erős kifejezés, mert bár tényleg egybefüggő, hatalmas térrel dolgozik a tervező, a felújítottól elég messze áll. Az elképzelésben a magasabb, de nem felhőkarcoló magasságú épületek tetejére tett egy igen érdekes lakást. A kör alaprajzú ingatlan minden külső falát ablakok borítják, vagyis a kilátás 360°-os, ami azért nem semmi. Természetesen a zöldprojekt a környezetre is gondol, így a lakás teteje földdel borított, füvezett tetőt kapott. Ez több szempontból is nagyon jó megoldás: egyrészt a szigetelése nagyon jó, így spórolni lehet a fűtéssel, másrészt a madaraknak is élőhelyet biztosít, valamint javítja a város levegőjét.

index

A lakás belső elrendezése praktikus, és annak ellenére, hogy egyetlen légtér, az egyes részek leválasztását is ötletesen oldotta meg a tervező. Három kis helyiség ugyanis három nagyobb részre tagolja a teret. Így a zárt fürdőszoba, a gardrób és a tároló mellett tökéletesen megfér a csak részben leválasztott nappali, háló és az étkező-konyha kombó. Mindezt a tervező egy középső tengely köré tervezte, ahonnan a lakás bejárata is nyílik, ez ugyanis a lépcső, valamint a lift helye. A kifelé dőlő falakon lévő ablakok körpanorámájának köszönhetően a lakás világos, ám az ablakok valószínűleg – balesetvédelmi meggondolásból – nem nyithatóak, így a friss levegőről vélhetően szellőztetőrendszer kell gondoskodjon.

 

forrás: divany.hu

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!