Kapcsolatfelvétel

Design

Vidámpark az atomerőműben

Létrehozva:

|

A tendencia világszerte érvényesül, miszerint az atomenergia felhasználása fokozatosan visszaszorul az energiaellátásban és egyre nagyobb teret nyer a megújuló energiaforrások hasznosítása.

A változással viszont felmerül az a kérdés, mi lesz a sorsa a leállított atomerőműveknek?  Példának okáért, Németország 2022-ig a teljes átállás mellett tette le voksát az ország energiaellátásában, szó szerint napirendi kérdéssé vált ennek az “örökségnek a rendezése”. Meglepő megoldást kínál az ügyben ország nyugati felében megvalósított projekt, amely azt hivatott megmutatni, miként lehet vidámparkot létrehozni egy atomreaktor területén, eddig soha nem látott módon átalakítani egy ilyen veszélyes objektumot.

 

Hogy az ötletet siker koronázta, bizonyságul szolgál rá az a látogatói statisztika, amely arról tanúskodik, hogy sok százezer látogató kereste már fel ezt a különös múlttal bíró vidámparkot a világ minden szegletéből. S ha már a múltat idézzük, az átalakított erőmű épületeit 1972-ben kezdték építeni, de műkődése nem lett hosszúéletű. Tudniillik szinte folyamatosan támadások kereszttüzében állt a nukleáris energia elleni erőteljes tiltakozások miatt.

 

Sorsa hamar megpecsételődött, tíz esztendő sem kellett hozzá mígnem befejezte működését, a reaktort leállították. Ez adott szabad utat az átalakításának. A munkálatok költsége mintegy négy milliárd dollárt tett ki, de a hatalmas invesztáció eredménye példaadó mintául szolgált. Nem mindennapi turisztikai látványosságot építettek ki ezen a hajdanvolt veszélyes munkaterületen.

Advertisement

forrás: alternativenergia.hu

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!