Kapcsolatfelvétel

Design

Napelemes toronyházat terveznek Freiburgban

Létrehozva:

|

A német városban egy projektkonzorcium egy innovatív építési koncepciót dolgoz ki a fenntartható és intelligens lakóépületek szabványainak meghatározására. A folyamat része egy napelemes toronyház felépítése is.

A Frey építésziroda projektleírásából kiderült, hogy a Smart Green Tower nevű épületet a korábbi freiburgi teherpályaudvaron építik fel a jövő évben. A toronyház 5600 négyzetméteres területen épül fel és az alapterülete 15 000 négyzetméter lesz. Az épületben szolgáltató és lakónegyedek egyaránt lesznek, s ehhez fog társulni egy intelligens energiakoncepció. A tervek alapján az építészek szinte a teljes külső homlokzatot fényáteresztő napelemekkel látják el, amelyek összteljesítménye 400 kilowatt lesz és évente körülbelül 250 000 kilowattóra áramot tud majd termelni. A napelemes homlokzatot egy nagy akkumulátor fogja kiegészíteni, amely nem csupán az optimalizált energiaellátásra szolgál majd, hanem a hálózat stabilizálására is. Az energiatárolót az ADS-Tec biztosítja, s a berendezés által termelt hőt a medencék és az üvegházak fűtésére akarják felhasználni, míg a pumpákat a napenergia segítségével megtermelt áram fogja működtetni. Az energiatermelés és -fogyasztás koordinációjára a Siemens egy energiamenedzselési rendszert akar telepíteni, amely lehetővé teszi majd a különböző üzemeltetési stratégiákat, például a saját felhasználás optimalizálását vagy a terhelés elosztását. Emellett a központi vezérlés átfogó lesz és érinteni fogja az épületautomatizálást és -biztonságot, a videomegfigyelést, a tűzvédelmet és a hozzáférések ellenőrzését. A projekt egyébként nem csupán a toronyházat foglalja magába, hanem annak környékét is, ahol egy “okos zöld kerületet” akarnak kialakítani.

forrás: alternativenergia.hu

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!