Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Újabb rekordot ért el a Tesla

Bemutatta a Tesla a 2023 első negyedévére vonatkozó szállítási és gyártási számait, az adatok magukért beszélnek.

Létrehozva:

|

A Tesla a szakértői találgatásokat követően hivatalosan is megerősítette a 2023-as első negyedévi szállítási és termelési számait – számol be az okodrive.hu. Mindkét érték esetében új negyedéves rekord született, az eredmények messze felülmúlták a várakozásokat. Hiába a cég energetikai portfóliójának nehézségei, úgy tűnik, az elektromos autók piacát tekintve a vállalat továbbra is megállíthatatlan.

Ahogy minden negyedév végén, úgy most is komoly találgatások zajlottak a lehetséges eredményekkel kapcsolatban. Mivel a közelmúltban jelentős áresések zajlottak, miközben a kapacitás felfutott, a Wall Streeten komoly elvárásokat támasztottak a Tesla negyedévével kapcsolatban. Az elemzők többsége arra jutott, hogy 2023 első három hónapjában körülbelül 420 ezer járművet szállíthatott le a gyártó. A Tesla április 2-án erősítette meg az értesüléseket a közzétett hivatalos termelési és szállítási eredmények révén.

A vállalat adatai alapján az első negyedévben 422 875 leszállított járművel sikerült felülmúlni a vonatkozó várakozásokat. „Az első negyedévben több mint 440 ezer járművet gyártottunk, valamint több mint 422 ezer darabot szállítottunk le” – olvasható a cég közleményében. Az autógyártó ezzel megdöntötte az előző, 2022 negyedik negyedévében elért 405 ezer járműves korábbi rekordját.

Advertisement

Ami a legyártott és leszállított járművek közötti mintegy 18 ezres különbséget illeti: az adatokat a Tesla ismét a járművek folyamatban lévő szállításával, az előző negyedév végi kiszállítási hullámtól való eltávolodásával magyarázza. „Folytattuk az átállást a járműgyártás egyenletesebb regionális eloszlása felé, ideértve az EMEA (európai, közel-keleti és afrikai), illetve az APAC (ázsiai és csendes-óceáni) régióba zajló Model S/X leszállítást” – írta a vállalat.

Ha a konkrétabb, modellekre vetített negyedéves bontást is megnézzük, a Model S/X-ből 19 437-et gyártottak, 10 695-öt pedig leszállítottak. A Model 3/Y esetében a szám jóval kiugróbb, 421 371, illetve 412 180 volt.

Advertisement

Zöld Közlekedés

Magyar mérnöki csúcstechnológia: intelligens forgalomirányítás a BME és Magyar Közút közös projektjében

A „digitális iker” segítségével nemcsak a közlekedés biztonsága növekszik, hanem lehetőség nyílik a vezetőtámogató és önvezető rendszerek fejlesztésére is, ami a jövő intelligens közúti forgalomirányításának alapját képezi.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Világviszonylatban is kiemelkedő fejlesztés zárult le az M1-M7 autópálya közös szakaszán: a napokban helyezték üzembe azt a szuperszámítógéppel kiegészített rendszert, amely a forgalom valós idejű érzékelése és modellezése révén a jövő közúti közlekedésének alapvető építőeleme lesz – közölte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) az MTI-vel – írja az alternativenergia.hu. A közlemény szerint a Magyar Közút munkatársai az M1-M7 autópálya mintegy 800 méternyi budaörsi szakaszán 39 különböző szenzort helyeztek el, amelyek valós időben figyelik a járművek mozgását a kijelölt útszakasz mindkét oldalán, az így keletkezett információkat pedig folyamatosan továbbítják a cég adatközpontjában elhelyezett szuperszámítógépbe. A BME Gépjárműtechnológia Tanszékének munkatársai elvégezték a kihelyezett műszerek (radarok, LIDAR, hőkamerák, és különböző látószögű optikai kamerák) kalibrálását, valamint kidolgozták és betanították a mesterségesintelligencia-alapú modelleket, így a rendszer képes az útszakasz digitális leképzésére. Ebben a “digitális iker” néven futó rendszerben valós időben jelenik meg az autópálya összes tereptárgya, valamint az ott közlekedő valamennyi jármű – tették hozzá.

“A digitális iker ugyanakkor ideális lehetőséget teremt a vezetőtámogató vagy önvezető rendszerek tesztelésére is” – mondta a közlemény alapján Rövid András, a BME környezetérzékeléssel foglalkozó kutatócsoportjának vezetője és az Eureka projekt szakmai vezetője. Az M1-M7 okosautópálya-szakasza a jelenlegi 800 méterről hónapokon belül 1500 méteresre bővül, tovább növelve a tesztelési lehetőségeket – közölték. Kiemelték, hogy az itt nyert értékes tapasztalatokra építve kezdődhet majd meg a jövő közlekedésének alapját képező intelligens forgalomirányítás infrastruktúrájának nagyobb léptékű kiépítése; a fejlesztés egyik kiemelt célja a balesetek számának drasztikus visszaszorítása. Emellett egy ilyen rendszer képes olyan dinamikus forgalomirányítási műveletek önálló, biztonságos végrehajtására is, mint például a leállósávok helyzetfüggő használata – fejtették ki.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák