Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Új, rendkívül hatékony napelemes megoldás jelent meg Európában

A kínai Must Energy inverterének hatásfoka 97 százalék körül mozog.

Létrehozva:

|

A kínai Must Energy invertergyártó új, háromfázisú hibrid inverterrel bővíti az európai kínálatát – számol be a PV Magazine. A cég szerint új eszközének maximális hatásfoka 97,5%, európai hatásfoka pedig 97%.

A PH1100 EU sorozat három modellből áll, amelyek névleges teljesítménye 8 kW, 10 kW és 12 kW. Az új termékek 48 V-os akkumulátorfeszültséggel, 40 V és 60 V közötti feszültségtartományban működnek. A maximális kisütési áram az egyes modellek névleges teljesítményének megfelelően változik, a 8 kW-os készülék 190 A, a 10 kW-os 210 A, a 12 kW-os pedig 240 A áramerősségű.

Maximális egyenáramú bemenetük 10,4 kW és 15,6 kW között mozog. A sorozat továbbá 550 V névleges PV bemeneti feszültséggel, 800 V maximális egyenfeszültséggel és 160 V indítási feszültséggel rendelkezik. A hálózati csatlakozáshoz szükséges minimális feszültség 310 V, a teljes terhelésű egyenfeszültség-tartomány pedig 350 V és 650 V között mozog. 200-600 V közötti maximális teljesítménypont-követési (MPPT) tartományt biztosít mindegyik inverter, és két MPP-követővel van felszerelve.

A falra szerelhető inverter tömege 35 kg, mérete 444 mm x 654,2 mm x 359,2 mm. Működési hőmérséklettartománya -20 C-tól 60 C-ig terjed, 45 C-nál magasabb hőmérsékleten deratálással. A Must Energy öt év garanciát kínál a PH1100 EU sorozatra és a meglévő napelemes rendszerek utólagos felszereléséhez szükséges váltóáramú csatlakozóra.

Az inverter támogatja a párhuzamos akkumulátorcsatlakozásokat, és használható dízelgenerátorból származó energia tárolására is. Az egyéb beépített funkciók közé tartozik a PV ívhiba-érzékelés, a szigetelés elleni védelem, a PV-sztring bemenet fordított polaritásvédelme, a szigetelési ellenállás érzékelése, a maradóáram-felügyeleti egység, a kimeneti túláram-védelem és a kimeneti rövidzárlat-védelem.

Advertisement

„Nagy örömmel mutatjuk be a PH1100 EU sorozatot” – nyilatkozta a Must Energy szóvivője. „Ez az úttörő hibrid napelemes inverter mutatja meg rendíthetetlen elkötelezettségünket a megújuló energia hasznosítására szolgáló fejlett megoldások nyújtása iránt. Kivételes hatékonysága, sokoldalúsága és intelligens funkciói ideális választássá teszik az alkalmazások széles skálájához” – tette hozzá.

 

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!