Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Vízzel aktiválható ceruzaelemet fejlesztettek hongkongi mérnökök

Létrehozva:

|

Vízben aktiválható, környezetbarát ceruzaelemet fejlesztett egy hongkongi társaság – idézi az MTI az In a Bottle olasz hírportált. A mindössze 12 grammos elemet öt percre egy pohár vízbe kell meríteni, hogy aktiválódjon, tehát a boltban, becsomagolva még nem fogy az energiája.

Nem ez az egyetlen különbség a hagyományos ceruzaelemek és az Aquacell nevű találmány között: a vizes elem nagyon kevés nehézfémet tartalmaz – olvasható az In a Bottle című, vízzel és környezetvédelemmel foglalkozó oldalon. A vizes elemet gyártó hongkongi cég az ANSA olasz hírügynökség kérdésére elmondta: az előállítás annyira környezetbarát, hogy vizet sem használnak hozzá, így “nem okoz gondot a mérgező anyagokat tartalmazó szennyvíz kezelése sem”. A találmány gyártásához használt nyersanyagok mind “fenntartható forrásokból” származnak. Az alkáli elemekkel ellentétben, amelyeket acélburkolat vesz körül, az Aquacell újrafelhasznált műanyagot használ erre a célra, így lényegesen kisebb a súlya is. A gyártó honlapja szerint a vizes elem újrahasznosíthatása is egyszerű.

forrás: index.hu

 

 

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Hollandia házainak felére települhetne napelem

Hollandiában az utóbbi időszakban látványosan terjedtek a napelemek.

Létrehozva:

|

Szerző:

A holland kormány egy új, nyílt hozzáférésű fotovoltaikus adatbázis segítségével fedezte fel, hogy a helyi háztetők körülbelül 50 százaléka potenciálisan alkalmas lenne napelemes rendszerek elhelyezésére – számol be a PV Magazine. A problémát az jelenti, hogy csak 8 százalékuk tudna azonnal, akadálymentesen fotovoltaikus rendszereket elhelyezni.

A Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), egy holland állami ügynökség, amely 2023 decemberében egy nyílt hozzáférésű adatbázist tett közzé az ország összes olyan háztetőjéről és parkolóterületéről, amely napelemes telepítésre alkalmas lehet. Néhány hónappal az indulás után az RVO közölte, hogy az új eszköz máris segített azonosítani mintegy 725 négyzetkilométernyi olyan tetőfelületet, amely megfelelne a napelemes rendszerek kiépítésére. Ez az ország tetőinek mintegy felét jelenti.

„Ennek a területnek azonban csak 8 százaléka alkalmas közvetlenül napelemek telepítésére” – olvasható az ügynökség közleményében. A többi esetben először az akadályokat kell elhárítani, az RVO szerint a lehetséges problémák közé tartoznak a tetőablakok, a szegmentált tetőformák, a gyenge tetőszerkezetek vagy az azbeszt jelenléte.

Az adatbázis minden olyan település és régió információit bemutatja, ahol van szabad hely. Emellett tartalmaz egy adatböngészőt is, amely kiemeli az akadályokat, valamint a hálózati torlódási kockázatokat, a csatlakozási problémákat és a meglévő fotovoltaikus rendszereket.

Hollandia annak ellenére, hogy nem tartozik a világ leginkább napsütötte országai közé, meglehetősen jó úton halad a fotovoltaikus fejlesztésekben. Egy, a közelmúltban megjelent, a Dutch New Energy (DNE) Research tanácsadó cég által készített, a tavalyi év eredményeit összefoglaló jelentés alapján a holland napenergia-piac 2023-ban 4,82 gigawatt új napelemes kapacitással bővült. A tavalyi új kapacitásból mintegy 2,5 gigawatt lakossági telepítésekből származott, szemben az előző évi 2,2 gigawattal. A fennmaradó 2,4 gigawatt a kereskedelmi, ipari és nagyüzemi szegmenshez köthető.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!