Zöldinfó
A legjobb okostelefon-alkalmazások a tudatos életmódért

A legjobb okostelefon-alkalmazások a tudatos életmódértMa már nem kell könyvtárba mennünk, vagy interneteznünk ahhoz, hogy hasznos tippeket szerezhessünk be a tudatos, zöld élethez. Léteznek ugyanis olyan applikációk, amelyeket letölthetünk az okostelefonunkra, így bármikor a hasznunkra lehetnek. A következőkben ezek közül teszteltünk néhányat.
A tesztelés ötletét a Tudatos Vásárlók oldala adta, ahol szintén bemutatták ezeket az alkalmazásokat, melyek között található olyan, amely segít beosztani a pénzünket, figyeli az élelmiszerek lejáratát vagy olyan is, amely abban segít, ha meg kell szerelni valamit a ház körül. Az applikációk Android és iOS operációs rendszerrel ellátott telefonok esetében működnek.
Garasoskodóknak
Az első tesztelt alkalmazás a magyar fejlesztésű Koin, amely segít nyilvántartani a kiadásainkat, melynek köszönhetően lehetőség adódik a tudatos pénzügyi tervezésre. A felhasználói felülete egyszerű, könnyen kezelhető. Figyelembe veszi a bizonyos időközönként ismétlődő kiadásokat vagy bevételeket.
Számos kategória közül választhatjuk ki, hogy mire költöttünk, vagy éppen milyen alapon jutottunk pénzhez. Lehetőség van arra is, hogy egyéni kategóriákat hozzunk létre a már meglévőn belül. Az applikáció másik előnye, hogy napra, hétre és hónapra lebontva is képes jelentést adni a pénzügyi helyzetünkről, sőt kimutatást is készít arról, hogy az adott kategóriákon belül, mennyit költöttünk. Mindennek köszönhetően jól áttekinthetőek lesznek a kiadásaink, ha pontosan vezettük a listát. A készítők gondoltak arra is, hogy sokan privát dologként kezelik a pénzügyeiket és nem szeretnék, hogy mások tudomást szerezzenek róla, ezért jelszóval is védhetjük a programot.
Rendet a hűtőben!
A következő két applikáció abban segíthet, hogy az élelmiszereink között is rendet tudjunk tartani. A Best Before és a Grocery Hero egyaránt jó választás lehet mindehhez. Mindkettő lényege abban rejlik, hogy megadjuk a programnak, milyen élelmiszereink vannak otthon, illetve azok mikor járnak le. Ezt követően értesítést kapunk arról, hogy melyek azok az élelmiszerek, amelyeket célszerű minél hamarabb elfogyasztani.
A Best Before azoknak tetszhet jobban, akik egyszerű kezelőfelületre vágynak, a Grocery Hero pedig azoknak, akik szeretnének még több segítséget kapni a konyhában. Az utóbbi applikációval lehetséges ugyanis az, hogy a kiválasztott alapanyagokhoz receptet is szerezzünk. Másrészt előnyös tulajdonsága az is, hogy nem kell minden élelmiszernek egyesével bepötyögni a lejárati dátumát, ha a csomagoláson vonalkód is szerepel. Ezzel ugyanis leolvasható minden adat egy pillanat alatt.
Barkácsolóknak
A harmadik hasznos kategória képviselője az IFIXIT. Ez az applikáció abban segít, hogy amit lehet, otthon is meg tudjunk szerelni, legyen szó akár egy gomb felvarrásáról, telefonok akkumulátor cseréjéről, kisebb autószerelési praktikákról stb. Érdemes elővenni ezt az applikációt, ha valami tönkremegy a háztartásban, mert számos területet lefed a tippjeivel.
Ha szerelésre adjuk a fejünket, akkor az első lépésben mindig megtalálható, hogy milyen szerszámokra lesz szükségünk a következőkben, majd képekkel illusztrálva láthatjuk a javítási folyamatot lépésről lépésre. Az IFIXIT másik előnye, hogy folyamatosan bővül. A megadott kritériumok alapján bárki tölthet fel szerelési útmutatókat. Hátránya lehet viszont az, hogy internetkapcsolat szükséges az adatok eléréséhez, így, ha mondjuk a semmi közepén lerobban a kocsink és nincs internetünk, akkor nem tudjuk segítségül hívni az IFIXIT-et.
E négy alkalmazás csak néhány volt azok közül, amelyeket letölthetünk a telefonunkra. Érdemes felmérni az igényeinket, majd körbenézni az applikációk között, mert könnyen lehet, hogy már létezik az, amire speciálisan szükségünk van.
forrás: zold8.hu

Zöldinfó
Több mint egy millió forintos ösztöndíjra pályázhatnak a dizájnerek
Több mint egymillió forintos ösztöndíjra pályázhatnak a dizájnerek a Moholy-Nagy László Formatervezési pályázaton, amelyre április 3-ig várják a fiatal alkotók, tervezők és dizájnelméleti szakemberek jelentkezéseit.

A hathónapos, bruttó 1,2 millió forint értékű ösztöndíjra 35 évnél fiatalabb, szakirányú diplomával rendelkező, Magyarországon tevékenykedő alkotók jelentkezhetnek – közölte a pályázatot kiíró Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala az MTI-vel. Az ösztöndíj célja, hogy segítse a fiatal formatervezők szakmai fejlődését, piacra lépését, elhelyezkedését vagy akár saját márkájuk megalapítását. A féléves program szakmai támogatást, mentorációt, vállalati együttműködést, védett környezetű piaci tapasztalatot nyújt a pályakezdőknek, valamint az ösztöndíjasok ingyenes iparjogvédelmi és szerzői jogi továbbképzésben is részesülnek. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala kiemelten fontosnak tartja a szemléletformálást, hogy a fiatal magyar dizájnerek is megismerjék, hosszú távon milyen előnyökkel jár, ha tudatosan védik termékeiket.
Idén is lehetőség nyílik arra, hogy az önálló tervezői vagy kutatási projekt mellett a jelentkezők gyártói együttműködésben kiírt témákban is pályázzanak. A Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek Nonprofit Kft. – Nemzetközi Kerámia Stúdió által kiírt témában Kecskemét város reprezentációs ajándéktárgyának tervezése a feladat, amelyet a város vezetése ajándékba adhat kiemelt személyek, delegációk számára. A tárgynak szimbolikusan magában kell hordoznia a város múltját és jövőjét, Kodály Zoltán és Katona József szellemiségét, Kecskemét szecessziós építészetét is. Szakmai partnerként a Maform tervezői csapat is csatlakozik a programhoz. Náluk az ember és a mesterséges intelligencia (MI) közös tervezésű tárgya témakörön belül arra kell keresni a választ, hogyan lehet bevonni a mesterséges intelligenciát egy később valós személyek által használt, funkcionális tárgy megalkotásába. A feladat célja, egy olyan prototípus szinten megvalósítható használati tárgy, eszköz készítése, amelynek tervezésében indokolt és fontos szerepe van a mesterséges intelligenciának is.
A pályázatokat elbíráló bizottságban Koós Pál formatervező, Hefkó Mihály belsőépítész, Hosszú Gergely dizájner, Kele Ildikó kötöttanyag- és öltözéktervező, Mascher Róbert formatervező, Somogyi Krisztina építettkörnyezet-kutató, építészetkritikus, Szigeti G. Csongor tervezőgrafikus, és Wilheim Gábor, a Magyar Bútor és Faipari Szövetség elnöke foglal helyet. Az ösztöndíjprogram meghirdetéséről és lebonyolításáról a Magyar Formatervezési Tanács Irodája gondoskodik, finanszírozója a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek Nonprofit Kft. A részletes kiírás a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala honlapján érhető el.
-
Zöld Energia5 nap telt el a létrehozás óta
Ezért lehet kiváló befektetés a napelem a vállalatoknak
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Ingyen napelem: felpörögtek a kifizetések
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás óta
Egy korszak vége: lemond a Bentley a W12-es motorról
-
Egyéb5 nap telt el a létrehozás óta
Itthon is elérhetőek a könnyen tisztuló napelemek
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás óta
Így mérsékelhető a rezsi
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés