Zöld Energia
Áramot termelő fitneszgépek egy kispesti játszótéren

Áramot termelő fitneszgépeket helyezett ki a kispesti önkormányzat a központi játszótérre.
A kültéri sporteszközök nemcsak az egészség megőrzésében, a jó kondíció megtartásában segítenek, hanem a mozgás során termelt energiákkal újratölthetők a lemerült telefonok, laptopok és egyéb elektronikus eszközök is. A gépek sötétedés után is használhatók, mivel világítást is a megtermelt áram biztosítja – tájékoztatta a kerületi önkormányzat az MTI-t. A lakosok spinningkerékpárt, kézikerékpárt, fekvőkerékpárt és ellipszisgépet is használhatnak, ezek közül többet akár a mozgásukban valamilyen módon akadályozott emberek is igénybe tudnak venni. A gépek a test minden részletére hatnak, de egyes testrészekre külön is lehet edzésprogramokat találni.
A rendszer folyamatosan nyomon követi a termelt áram mennyiségét, egy átlagember egy gyakorlat során 50-100 Watt energiát állít elő. Ez használattól függően óránként akár 1 kilowatt teljesítményt is jelenthet az összes gép esetében, így a rendszer energiaszükségleteit jelentősen meghaladó megtermelt áram szabadon felhasználható a csatlakoztatható elektronikus berendezések feltöltésére.
A fitneszgépek beszerzése 5,5 millió forintba, a kihelyezése 2 millió forintba került.

Zöld Energia
Több mint 3000 milliárd forint beruházást generálhat az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer
Az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer által ösztönzött beruházások teljes összege az évtized végéig elérheti Magyarországon a 3000 milliárd forintot, az általuk kiváltott energiamegtakarítás pedig a 18 petajoule-t, ami évente csaknem 600 ezer köbméter gáz felhasználását teszi feleslegessé – közölte a KPMG az MTI-vel.

A tanácsadó cég emlékeztetett: a kötelezettségi rendszer lényege, hogy a “szennyező fizet” elve alapján gigajoule-onként 50 ezer forint bírsággal sújtja azokat a kötelezetteket (leegyszerűsítve az energiakereskedőket), amelyek nem teljesítik a számukra előírt energiamegtakarítási kötelezettséget. Az Európa több más országában is működő modell pénzügyi ösztönzőkön keresztül arra készteti az energiakereskedőket és felhasználókat, hogy egymással együttműködve valósítsanak meg energiahatékonysági beruházásokat.
A KPMG jelezte: bár az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer elvileg a lakossági, a közintézményi és a vállalati ügyfelek számára egyaránt nyitott, számításaik szerint túlnyomórészt vállalatok lesznek azok, amelyek ilyen energiahatékonysági fejlesztésekbe belevágnak. A tanácsadó cég szakemberei szerint a rendszer működése még számos problémát vet fel. A rendszerbe épített ösztönzők ugyanakkor már ma is elég nagyok ahhoz, hogy számottevően javítsák az energiahatékonysági beruházások megtérülési idejét, így kellően vonzó legyen a kereskedőknek és a felhasználóknak ahhoz, hogy komoly fejlesztésekbe kezdjenek. Míg az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer első két évében a kötelezettek inkább kifizették a büntetést, addig 2023-tól már megéri a kötelezett szolgáltatóknak és kedvezményezett ügyfeleknek összefogni, hogy energiahatékonysági fejlesztés végrehajtásával, illetve annak igazolásával nyerjék el és osszák el az így felszabaduló kvóták ellenértékét – fejtette ki a közleményben Losonczy Géza, a KPMG energetikai és közüzemi tanácsadás szektor vezetője.
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás óta
Jó hírt kaptak, akik idén telepítenének napelemes rendszert
-
Zöld Energia4 nap telt el a létrehozás óta
Megérkezett a valódi napelemes tetőcserép
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
A NAV több mint 80 millió forintot zárolt egy társaságnál
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás óta
Ismét változhat a napelemes rendszerek elszámolása?
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta
Engedélyezik az erkélyre szerelhető napelemeket Bécsben
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés