Zöld Energia
Európa legnagyobb kétoldalú napelemes létesítménye épül a Saar-vidéken
A naperőművet egy 10 hektáros területen hozzák létre.
A 2 megawattos létesítmény napelemeinek oldalai keleti és nyugati irányba néznek majd, s a kialakításuk miatt képesek lesznek nyáron 5-15 százalékkal több napenergiát termelni a hagyományosan déli irányba néző napelemekkel felszerelt rendszerekkel szemben. Az egy hektáron felszerelt napelemek összteljesítménye várhatóan el fogja érni a 300 kilowattot. Az egyes modulsorokat akkora távolságra helyezik majd el egymástól, hogy a kimaradó területeket mezőgazdaságilag hasznosítani lehessen. Emellett a modulsorok alatt is megmarad a vegetáció, ami a rovarok számára kínál életteret.
A tervek alapján szeptember végéig szerelik fel az 5700 kétoldalú napelemet. A munkára két szakaszban kerül sor. Az üzemeltető az Ökostrom Saar Wind GmbH lesz, amely száz százalékos leányvállalata az Ökostrom Saar GmbH-nak. Az innovatív szerelési rendszert a Next2Sun GmbH nevű berlini startup szállítja. A modulokat függőlegesen úgy fogják felszerelni, hogy szinte nem lesz árnyékuk. A legtöbb energiát délelőtt és este termelik majd a napelemek.
forrás: alternativenergia.hu
Zöld Energia
A napelem inverterek típusai
A napelemes rendszerek telepítésésnél az egyik legfontosabb komponens az inverter. Az inverter feladata, hogy az egyenáramot (DC), amit a napelemek termelnek, váltakozó árammá (AC) alakítsa, amit az otthoni elektromos hálózat használ.
Mi az inverter funkciója?
A napelem inverter kulcsfontosságú szerepet játszik a napelemes rendszerek működésében. A fő feladata, hogy az egyenáramot váltakozó árammá alakítsa. Ennek hála a megtermelt energia közvetlenül felhasználható otthonunkban, vagy visszatáplálható az elektromos hálózatba. Az inverterek emellett számos más funkciót is ellátnak, például a rendszer teljesítményének nyomon követését és optimalizálását, valamint a biztonsági funkciók bebiztosítását.
Melyek az inverter típusai?
A string inverterek a legelterjedtebbek a napelemes rendszerekben. Ezek a fajták több napelem panelt kapcsolnak sorba (stringbe), és az így keletkező egyenáramot alakítják váltakozó árammá. Előnyük, hogy viszonylag olcsók és könnyen karbantarthatók. Hátrányuk, hogy egyetlen panel teljesítménycsökkenése az egész string teljesítményére hatással lehet.
A mikroinverterek minden egyes napelem panelhez külön kerülnek telepítésre, ezért minden panel egyedi teljesítményét alakítják át váltakozó árammá. Ez a megoldás nagyobb hatékonyságot biztosít, mivel egyetlen panel árnyékolása vagy hibája nem befolyásolja a többi panel teljesítményét. Hátrányuk, hogy drágábbak és bonyolultabb telepítést igényelnek.
A hibrid inverterek olyan rendszerekben használatosak, ahol az energia tárolása is megvalósul. Ezek az inverterek nem csak az egyenáramot alakítják váltakozó árammá, hanem az energiatároló rendszerekkel is képesek együttműködni, például akkumulátorokkal. Ez lehetővé teszi az energia tárolását és felhasználását a napsütés nélküli időszakokban is.
Íme, néhány elismert név a témában!
A Huawei inverterei kiváló teljesítményt és megbízhatóságot kínálnak. Például a Huawei SUN2000-10KTL-M1 modell egy 10 kW-os inverter, amely ideális választás lehet nagyobb napelemes rendszerekhez. A SolarEdge inverterei fejlett technológiát és optimalizálást borítékolnak, amely lehetővé teszi a panelek egyedi nyomon követését és maximális teljesítményének elérését. A Growatt inverterei széles választékban elérhetők, és kedvező ár-érték arányt kínálnak. Ezek a típusok ideálisak lehetnek kisebb és közepes méretű napelemes rendszerekhez. A Solplanet inverterei megbízható teljesítményt és kiváló hatékonyságot garantálnak, főleg a lakossági felhasználók számára.
A megbízható inverterek és egyéb napelemes rendszerek komponenseinek beszerzésére tökéletes a Carbon Solar webshop. Itt széles választékban találhatók különböző típusú és teljesítményű inverterek, amelyek a rendszer hatékony működését és hosszú élettartamát biztosítják.
Partner hír (x)
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés