Kapcsolatfelvétel

Design

Gyömrőt díszíti „Az Év beltéri zöldfala”

Létrehozva:

|

A gyömrői takarékszövetkezet épületének dísze az idei év nyertes beltéri zöldfala. A ZÉOSZ (Zöldtető- és Zöldfal Építők Országos Szövetsége) által kiírt országos versenyre 25 pályamű érkezett.

A neves hazai és nemzetközi szakemberekből álló zsűri a Beltéri zöldfal kategória 1. helyezettjének a GreenFortune Kft. által tervezett és kivitelezett zöldfalat választotta, amely a Pátria Takarékszövetkezet épületében javítja az ott dolgozók és a látogatók közérzetét, emeli az épület esztétikai értékét és hangsúlyozza a környezettudatos gondolkodást.

A megalakulásának 15. évét ünneplő ZÉOSZ (Zöldtető- és Zöldfal Építők Országos Szövetsége) 11 év szünet után ismét meghirdette ,,Az Év zöldtetője” , valamint Magyarországon az első ,,Az Év zöldfala” pályázatot. Az országos versenyben neves hazai és nemzetközi szakemberekből álló zsűri bírálta el a pályázatokat. A beltéri zöldfal kategória győztese 2014. október közepén Budapesten vehette át a megtisztelő díjat a ZÉOSZ képviselőitől.

,,A zöldfal építés egyszerre művészet, városökológia és komoly mérnöki teljesítmény, amely során kulcsfontosságú a fenntarthatóság, hiszen ezek a falak hosszú évekre készülnek.” – mondta el Kovács Andrea, a nyertes zöldfalat készítő Green Fortune Hungary vezetője.

A beltéri növényfalak hazai szakértője országszerte több mint 10 élő projekttel rendelkezik. Az elsősorban közületek, közösségi terek számára kifejlesztett növényfalakra hazánkban is egyre nagyobb igény mutatkozik. A megrendelők sorra ismerik fel a zöldfalak pozitív egészségügyi és lélektani hatásait és azok direkt vagy indirekt befolyását a munkavégzésre, valamint az emberi kapcsolatokra, interakciókra. Számos kutatás igazolja, hogy a növényfalak növelik a dolgozók kreativitását, jó közérzetét, csökkentik a betegségek kialakulását, valamint javítják a munkateljesítményt.

3.helyezett Eiffel Palace

A GreenFortune Hungary svéd anyavállalata több mint 10 éves kutatói múlttal rendelkezik a növényfalak típusainak és azok hatásainak vizsgálatában. A saját kutatások eredményének, továbbá a cég által telepített és fenntartott több mint 300 növényfalnak köszönhető a kimagasló teljesítmény, amit „Az Év zöldfala” pályázat szakmai zsűrije is elismert.

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Design

Megnyílt a Mol új székháza

Megnyílt a Mol Campus, a vállalat új székháza Budapesten, a Kopaszi-gát mellett; az épületben 2500 ember dolgozik majd a cég növekedésén, mert biztosítani kell Magyarország energiaellátását – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a megnyitó ünnepségen, csütörtökön.

Létrehozva:

|

Szerző:

Hernádi Zsolt hozzátette, az épületet a Foster + Partners és magyarországi partnere, a Finta Stúdió tervezte. A belsőépítészeti megoldásokat a Kinzo és a Minusplus tervező és designer iroda dolgozta ki. A kivitelezésért pedig a Market Építő Zrt. felelt. Emlékeztett, 2016-ban azért döntöttek úgy, hogy új saját tulajdonú székházat építenek, mert hittek a jövőben. Hozzátette, a Campus a jövő generációinak készült, az épület azt üzeni: “a Mol itt volt, itt van itt is lesz a következő évtizedekben”. Kiemelte, a Mol Magyarország első olyan zászlóshajója, amely külföldön is sikereket tudott felmutatni. Ma már a régió meghatározó iparvállalata. A Mol-csoport a világ 21 országában van jelen. Ugyanakkor jelezte, bármennyire is nemzetközi a cég “itthon otthon van”, mert a Mol magyar multiként úgy döntött, hogy Budapesten építkezik, itt építik meg a jövő irodaházát. Hernádi Zsolt arra is kitért, hogy az üzemanyag fronton elszabadult káoszt valamennyire sikerült csillapítani, szerdán már 30 százalékkal csökkent a fogyasztás az elmúlt napokhoz képest, de még nem állt helyre a rend.

Ratatics Péter, a vállalatcsoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója közölte, a Campus 143 méter magas, nettó alapterülete 86 ezer négyzetméter. Az MTI kérdésére elmondta, az új székház felépítését a Mol saját forrásból finanszírozta, a beruházás értékét azonban üzleti titokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. Azt azonban megjegyezte, hogy a Campus a Magyarországon felépülő irodaházaknál nagyjából 20 százalékkal magasabb értéket képvisel. A megnyitót követően a történelmi egyházak XI. kerületi képviselői megáldották a Mol Campust.

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Mol Campus Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő városrészében, a BudaParton épült fel. A Mol 2500, eddig 9 különböző telephelyen dolgozó kollégáját költözteti az új székházba. Hozzátették, az olyan innovatív megoldásoknak köszönhetően, mint az épületen található 900 négyzetméternyi napelem, valamint a geotermikus energiát használó hűtési és fűtési rendszer a Mol Campus a legszigorúbb fenntarthatósági elvárásokat is teljesíti.

 

 

Advertisement

Kép: MTI/Balogh Zoltán

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!