Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Ukrán szeméthegyek úsznak Magyarország felé

Létrehozva:

|

Dacára a nemzetközi szankcióknak, a magyar és szlovák szomszédok által kirótt milliós bírságoknak, Ukrajna továbbra sem tesz semmit a határ menti folyói tisztaságának megóvásáért.

A Kárpátalja négy járására kiterjedő, több mint 11 ezer hektár területű Tisza-melléki Tájvédelmi Parkot 2009-ben létesítették. Létrehozásától azt várták, hogy a táj és a természeti környezet megóvása mellett fellendíti a térség idegenforgalmát, elsősorban a horgász- és vadászturizmust, továbbá élénkíti a befektetéseket.

Ehelyett egy odalátogató, Paulus Kp néven ismert kijevi blogger meglehetősen elszomorító és egyben riasztó felvételeket készített a minap a Tisza-melléki Tájvédelmi Park “gerincét” alkotó Latorca folyóról, melynek vize a Bodrogon át a Tiszába torkollik.

forrás: origo.hu

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

Hiába volt nálunk hideg, a Föld tovább forrósodik

Itt a friss globális hőtérkép: kivétel volt a hazai hideg május, bolygónk rendületlenül melegszik.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

2025 májusa globálisan kiugróan meleg volt: a mérések kezdete óta a tavalyi után a második legmelegebb – írja a alternativenergia.hu. Európában markáns kelet–nyugati különbség alakult ki: míg Magyarországon és keletebbre szokatlanul hűvös volt az idő, addig Nyugat-Európa több pontján – például Izlandon és a Brit-szigeteken – rekordmeleget tapasztaltak. Globálisan a Föld 7%-án dőlt meg a májusi melegrekord. Mindez jól látszik az amerikai Környezeti Információs Központ (National Centers for Environmental Information, NCEI) által most közzétett térképen, mely a 2025 májusában észlelt hőmérsékleti eltéréseket mutatja az 1991–2020-as klímaátlaghoz képest. Hazánkban tehát a május nagyjából 2 °C-kal volt hűvösebb a klímaátlagnál, ami ugyan nem egyedülálló (2019 és 2021 között is hasonlóan hideg volt), de ettől még figyelemre méltó egy melegedő éghajlatban. Ennek a meglepő jelenségnek is a globális klímaváltozás és az északi félteke ún. magaslégköri poláris örvényének gyengülése az egyik lehetséges okozója.Adatok forrása: HungaroMet. Szerkesztés: Szabó Péter (ELTE, Meteorológiai Tanszék)
Adatok forrása: HungaroMet. 

Az évszakok hazánkban nem tűntek el, de hosszuk átalakult: a Kis Annával és Pongrácz Ritával készült közös elemzésünk szerint tavaszaink és nyaraink átlagosan 25-25 nappal lettek hosszabbak a ’70-es évek óta, míg a tél hossza jelentősen lecsökkent, az ősz érdemben nem változott.

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák