Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Hogyan lehet Önnek is 0 forint a villany és fűtésszámlája?

Létrehozva:

|

Ingatlantulajdonos? Itt az alkalom, hogy uniós pénzből, olyan energetikai korszerűsítést valósítson meg, amivel akár nullázhatja jövőbeni energiakiadásait, miközben azonnali havi megtakarítást ér el és növelheti ingatlanvagyona értékét. Hogyan lehetséges ez? 

Lássunk a kulisszák mögé, és nézzünk meg egy konkrét esetet, mely az Országos REZSINULLÁZÓ Program egyik ügyfelével történt meg.

A kulisszák mögött…

Ön mit gondol az alábbi párbeszédről, ami Attila és Péter között hangzott el?

„Attila: Én a jövő évtől márpedig sem villany, sem gázszámlát nem fogok fizetni!
Képzeld, még a házam is jóval többet fog érni, a megtakarításokból pedig minden évben elviszem a családot nyaralni! Na, mit szólsz?

Péter: Ne viccelj velem! Hogyan, amikor te is csak bérből – fizetésből élsz? Talán nyertél a lottón?

Advertisement

Attila: Nem, megtaláltam az Országos REZSINULLÁZÓ Program egyik hirdetését a Facebook-on és képzeld, egy néhány általam megadott fontos paramétert követően, teljesen ingyen küldtek nekem egy Előzetes Megvalósítási Tervezetet és elmagyarázták, hogyan lehetséges 10% önerővel belevágni egy megújuló energetikai beruházásba. De ha már lúd, akkor legyen kövér, ezért úgy döntöttem, hogy a napelemes és hőszivattyús beruházásom mellett, az egész házat le fogom szigeteltetni és kidobom a 15 éves régi nyílászárókat is.

Péter: REZSINULLÁZÓ, kik ezek? „

E rövid bevezető után eláruljuk, Attila az Országos REZSINULLÁZÓ Program egyik valós ügyfele, aki uniós visszatérítendő támogatás által, 0%-os kölcsönből valósítja meg 132,3 m2-es, 1960-ban épült családi háza teljes energetikai korszerűsítését. A projekt lassan már a vége felé jár és a kezdeti, talán lassúnak tűnő banki folyamat ellenére, most nagyon örül, hogy már látja a napelemeket a háza tetején és hamarosan az egész beruházása elkészül.

Nos, lássuk, hogyan működik mindez akár Önnél is!

Bár az országunkban a megújuló energiaforrások még nem hódítottak tért, biztosak lehetünk benne, hogy néhány éven belül hatalmas robbanás fog bekövetkezni a megújuló energetikai beruházások terén. Miért? Ez nem választás kérdése, hiszen a fosszilis energiahordozók olyan mértékben szennyezik a környezetünket, hogy az utolsó percekben vagyunk, amikor még megfordítható a hanyatlás, biztosítva ezáltal a jövő társadalmának is a tisztább és élhetőbb földet.

Advertisement

Az Európai Unió ezért helyez ki komoly forrásokat, és most elsőként a lakosság számára is elérhetővé tette a 115 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett „Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó hitel” pénzügyi terméket. Ez a pénzügyi konstrukció nem keverendő össze egy energetikai pályázattal, hiszen a termék tájékoztató egyértelműen tartalmazza a jogosultsági feltételeket, így egy szakértő számára könnyen eldönthető, hogy az érdeklődő kaphat-e forrást, vagy nem. Nincs kockázat és a keretösszeg is nagyon magasnak mondható, mely országos szinten elérhető.

Most pedig jöjjön egy kis matek. Miért érte meg Attilának, hogy belevágjon az energetikai beruházásba és vajon mennyibe került neki mindez?
Az alábbi táblázat segítségével azonnal látszik, hogy számára ez nem is volt kérdés. Természetesen Attila a díjmentes Előzetes Megvalósítási Tervezet után biztos volt benne, hogy a jogosultsági kritériumoknak megfelelt, hiszen ezt a Rezsinullázó pénzügyi szakemberei garanciával ellenőrizték, mielőtt a mérnöki tervezési munka elindult volna.

Attila vajon miért az Országos REZSINULLÁZÓ Programot választotta a teljes projekt lebonyolítása érdekében?
Az Országos REZSINULLÁZÓ Program komplex energetikai és finanszírozási szolgáltatással és innovatív, saját fejlesztésű Folyamatirányító Webiroda által láttatja minden ügyféllel az energetikai beruházás pontos ügymenetét és kapcsolja össze a folyamat közben szükséges Szakértő Részleggel. Országos Ernyőszervezetként olyan műszaki – technológiai megoldást terveznek meg, ami a fejlesztendő ingatlan esetén a lehető legnagyobb megtakarítással jár, figyelembe véve az elérhető pénzügyi maximumot és az ügyfél igényeket. Mint sokunknak, Attilának sem volt ideje, sem energiája külön-külön saját maga megkeresni a támogatás igényléséhez szükséges energetikust, gépésztervezőt, pályázatírót, kivitelezőket és laikusként nem tudta volna szakértői tanácsok nélkül eldönteni, hogy melyik gyártó, melyik termékét válassza. Természetesen magánszemélyként sem sétálhatott volna be egyik gyártó bemutató termébe sem, hogy olcsóbb árakat kapjon.

Ezt egy kézből kapta meg a REZSINULLÁZÓ Független Ernyőszervezete által. Igazából hasonló szolgáltatót nem is talált a piacon, aki az MFB Pontokkal együttműködve, 25 fős saját alkalmazotti stábbal áll rendelkezésére az érdeklődő ügyfelek számára. Ráadásul a folyamat első szakasza egy forintba sem került, hiszen a jogosultsági feltételek ellenőrzése és az Előzetes Megvalósítási Tervezet is ingyenes volt.

Összegezve, elmondható tehát, hogy „csillag együttállásnak is mondhatóan” jelenleg a technológia is olyan szinten áll már, hogy alkalmas a teljes energiafüggetlenség elérésére és uniós támogatás is rendelkezésre áll ahhoz, hogy elérhessük akár a teljes rezsinullázást.
Péter kezdeti kételyeit Attila eloszlatta, így Ő is igényelt egy Előzetes Megvalósítási Tervezetet.

Advertisement

„ A technológia már készen áll, és Ön?”
Folytatás következik Péterrel…. ?

forrás: alternativenergia.hu

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!